Singapur’da düzenlenen Gençlik Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan milli güreşçimiz Resul Kalaycı, memleketi Afşin’de davul zurnayla karşılandı.
 
Singapur’da düzenlenen Gençlik Olimpiyatları’nda ilk altın madalya 76 kiloda güreşçimiz Afşinli Resul Kalaycı’dan gelmişti.
Kalaycı için memleketi Afşin’de karşılama programı düzenlendi. Erçene yol kavşağında karşılan milli güreşçi, Afşin turu sonrası Afşin Kaymakamı Faik Arıcan’ı makamında ziyaret etti.
İlçemize yakışır bir başarı elde edildiğini söyleyen Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, “Şampiyonaya gitmeden önce Resul, bizleri ziyaret etmişti. Bizlere ödül getireceği, istiklal marşımızı okutacağı sözünü vermişti. Zor imkanlarla büyük başarı gösterdi. İlçemize yakışır bir başları gösterdi. Ben güreşçimizi yetiştiren ailesine ve hocalarına teşekkür ediyorum. Güreş sporu zaten bizim ilçemizin en sevdiği spor. İlçemiz güreşte büyük başarılara imza atmış fakat son zamanlarda bir durgunluk başlamıştı. İnşallah bu başarıyla bu hareketlilik artar.” dedi. 
Afşin İlçe Spor Müdürü Sefa Özgül ise, “Değerli arkadaşlar Singapur’da düzenlenen Gençlik Olimpiyatları’nda 76 kiloda hemşerimiz Resul Kalaycı altın madalya aldı. Olimpiyatlarda bayrağımızı dalgalandırdı. İnşallah bu başarılarımızın devamı gelir. Umuyorum ki bu başarının devamı gelir. İlçemizde güreş konusunda tüm başarıları elde ettik. Tatmadığımız başarı kalmadı.Sadece gençlik şampiyonumuz yoktu. Resul ile bu başarımızda oldu.” açıklamasında bulundu.
Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, Afşin İlçe Sor Müdürü Sefa Özgül ve Sosyal Güvenlik Kurumu Afşin Spor Kulübü Başkanı Paşa Karabulut, konuşmalar ardından milli güreşçiye cumhuriyet altını hediye etti.
Milli Güreşçi Resul Kalaycı buradan Afşin Belediyesi tarafından düzenlenen programa katıldı.
Afşin Belediyesi önünde düzenlen törende konuşma yapan Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, “Davul sesi duyduğumuzda içimizden bir güreş ateşi geçer. Bu ateşi alevlendirip taşlandıran bu delikanlının gözlerinden öpüyorum. Şampiyonaya gitmeden önce beni ziyaret ederek bana ‘ben şampiyon olacağım başkanım” sözünü vermişti. Afşin tarihi için önemli bir gün. Biz isteriz ki her zaman böyle şampiyonlar karşılayalım. Güreşçi yetiştirmede de bizlere çok önemli işler düşüyor. Davul sesi duyduğumuzda yüreğimize düşen ateşi verime dönüştürecek organizasyon çalışması yürütüyoruz. Geçtiğimiz günlerde ilçemizde bir spor kulübü açıldı.  Güreşi yeniden bir numaralı spor haline gelecek. Afşin Belediyesi olarak üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Güreşçilerimize sahip çıkma konusunda eksikliğimizi de gidereceğiz. Bu sevinci yaşatan Resul Kalaycı’nın alnından öpüyor ve kendinden daha büyük başarılar istiyorum” açıklamasında bulundu.
Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, milli güreşçinin her zaman yanında olduklarını söyleyerek Cumhuriyet altını hediye etti.
Pehlivanlar diyarı olarak bilinen Afşin’de, Resul Kalaycı için düzenlenecek karşılama programına yoğun katılım oldu.