Milli Eğitim Bakanlığı, KPSS 2024/3 Tercihleri Kapsamında 695 Memur Alımı İlanını Duyurdu

Başvuru Kontenjanları ve Dağılımı: Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

Başvuru kapsamında alınacak memurların dağılımı şu şekildedir:

Ön Lisans Mezunu Memur Alımı Kontenjanları:

490 Büro Personeli

Lisans Mezunu Memur Alımı Kontenjanları:

5 Avukat

30 Mühendis

150 Hemşire

19 Diyetisyen

Başvuru Şartları ve Kimler Başvurabilir?

Başvuru için belirlenen genel şartlar arasında, tercih yapacak adayların 657 sayılı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48’inci maddesi ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların Ek 1’inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları bulunmaktadır.

Ayrıca, başvuru yapacak adayların Türk Vatandaşı olmaları gerekmektedir. Belirli durumlar dışında, kamu kurumlarındaki sözleşmeli mühendis, avukat, hemşire, diyetisyen ve büro personeli pozisyonlarında çalışanların, bu alıma başvuru yapmaları ve yerleştirilmeleri durumunda atamaları gerçekleşmeyecek.

Başvuru Süreci ve Tarihleri: Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvurular 19 Ocak 2024 tarihinde başlamış olup, 25 Ocak 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Başvurular, "https://ais.osym.gov.tr" üzerinden gerçekleştirilecektir.

Güvenlik Soruşturması ve Atama Süreci: Yerleştirme Adaylarına Özel Değerlendirmeler

Yerleştirme işlemleri yapılan adaylar hakkında, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereği güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu memur alımı, iş arayan birçok aday için önemli bir fırsat sunarken, başvuru süreci ve şartlarına dikkat edilmesi önem taşıyor.

Kaynak: Haber Merkezi