Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde mücbir sebebin son kez uzatılacağını belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 il ve bir ilçede deprem tarihi itibarıyla mücbir sebep hali ilan edilmiş ve vergi yükümlülükleri ertelenmişti.

Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep (İslahiye ve Nurdağı ilçeleri hariç), Kilis, Osmaniye ve Şanlıurfa ile Sivas Gürün'de mücbir sebep hali 31 Temmuz'da sona ererken Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 30 Kasım'a kadar uzatılmıştı.

Bakanlık, mücbir sebep hali devam eden Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde mücbir sebep halinin 30 Nisan 2024'e kadar uzatılmasını kararlaştırmıştı. 30 Nisan’a az bir süre kala Milletvekili Mehmet Şahin, mücbir sebebin uzatılacağını belirtti.

Muhabir: Ali Çolak