Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, Afşin-Elbistan B termik santralinin kömür havzasında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan Adnan Demir, Turhan Gökhan ve Aydoğan Polat’ın ailelerini ziyaret etti.
 
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Afşin-Elbistan B termik santralinin kömür havzasında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan Adnan Demir, Turhan Gökhan ve Aydoğan Polat’ın ailelerini ziyaret etti.
 
Ziyarette yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, “Şuanda heyelan bölgesinde arama çalışmalarını Almanya’dan gelen uzman bir ekip sürdürüyor. Şuanda ekip insansız helikopterin montajını yapıyorlar. Hava şartları uygun olduğu takdirde arama çalışmaları başlayacak. Bu ekip toprak altında bulunan metalleri tespit edecek. Daha sonrada harita üzerinde işlenerek noktasal arama yapılacak. harita  üzerinde Umarım bu çalışmalarda neticeye ulaşırız. Devletimiz şuanda tüm imkanlarını seferber etmiş durumda.”açıklamasında buldundu.
 
Yapılan ziyarette aileler, milletvekilinde kendilerine arama kurtarma çalışmalarında sürekli bilgi verecek bir birim kurulmasını istediler.