Milletvekili Dora mesajında; “24 Temmuz 1908'de basında sansür kalktığında, demokrasi ve özgürlük için büyük bir zafer kazanıldı. Haber alma hakkının temel taşı olan bu tarihi gün, "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak coşkuyla kutlanıyor. Basının gücünü ve önemini hatırlatan bugünde büyük bir özveriyle çalışan kıymetli basın mensubumuza selam ve sevgilerimi iletiyorum” dedi.

Dora; “Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır.

PKK’lı teröristlere ait birçok mühimmat ele geçirildi PKK’lı teröristlere ait birçok mühimmat ele geçirildi

Bu vesileyle, bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.