Milletvekili Deniz Demir özgeçmişi:

Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Gençlik Kolları’nda başlayan siyasi hayatına, Ankara İl Gençlik Kolları'nda devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları MYK üyesi olarak görev yapmasının ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

Gençlik Kolları Genel Merkez Yöneticiliği sonrasında iki dönem Cumhuriyet Halk Partisi Ana Kademe Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Demir, 2018 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine atanmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi Üyeliği'ne seçilen Demir, 2023 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Ankara milletvekili olarak meclise girmiş olup, TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesidir.

Jeoloji Mühendisi olan Demir, Tünel ve Sondaj işleri yapan iki firmada yöneticilik yapmış olmasının yanı sıra, ikinci üniversite olarak Kamu Yönetimi okumuş olup, Türk Mühendis ve Mimarlar Odası (TMMOB) JMO Delegesi’dir.

Kaynak: HABER MERKEZİ