Muğla Milletvekili Cumhur Uzun özgeçmişi:

Cumhur Uzun, 29 Ekim 1963 tarihinde Muğla'nın Yatağan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimimi Muğla' nın Yatağan İlçesinde tamamladıktan sonra 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi' ne kaydoldu ve 1987 yılında mezuniyetinin ardından, 1988 yılında stajını tamamlayarak, 1989 yılında askerliğini yedek subay olarak Lüleburgaz' da yaptı.

1990 yılında ilçem Yatağan' da Muğla Barosu' na kayıtlı bir avukat olarak kendime ait avukatlık bürosunda Serbest Avukat olarak çalışmaya başladı.
1990 yılında kayıt olduğu Cumhuriyet Halk Partisindeki üyeliği, Anayasa Mahkemesi' ne Türkiye Barolar Birliği' nden gösterilecek 3 aday arasından seçilmesi için yapılan seçimlerde aday olması nedeniyle o seçim dönemindeki 4 aylık ayrılık dışında kesintisiz bugün halen sürmekte olup, son ikamet değişikliği nedeniyle Muğla Merkez Menteşe İlçe Başkanlığı' nda yer almaktadır.
1994 tarihinde yapılan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi' nden Yatağan Belediye Meclisi üyeliği görevimi ve Meclis' te de Meclis Başkan Vekilliği görevini 1999 yılına kadar sürdürdü. Aynı dönemde zaman zaman Yatağan Belediye Başkan vekilliği görevinde yer aldı.
Yine 1994 ile 1996 tarih aralığında Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan İlçe Örgütü' nde İlçe Eğitim Sekreteri olarak görev yaptı. CHP 28. Dönem Muğla 1. Sıra Milletvekili seçilmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ