CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda, kentte yürütülen çalışmaları eleştirdi.

CHP Kahramanmaraş il ve ilçe teşkilatlarının da katıldığı basın toplantısında Öztunç, Kahramanmaraş’ın deprem bölgesi olmasına karşın çalışmaların yetersiz kaldığını söyledi.

Öztunç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Her şeye zam gelmiş. Vergiler arttırılmış. Kimi ürünlerde yüzde 8 olan vergi, yüzde 10 olmuş, yüzde 18, yüzde 20 olmuş. Ürünlerin kalem kalem vergiler açtırılmış. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç bu kadar yüksek zamların olduğu bir dönem yoktur. Zam üstüne zam gelmiş. Milletin adeta beli kırıldı.

Kaymakamlık sınavı tarihi açıklandı Kaymakamlık sınavı tarihi açıklandı

Maraş'a vurdukça vuruyorlar. Vurdukça vuruyorlar. Çünkü mesele oy meselesi değil. Mesele memleket meselesi. Biz mücadele etmeye devam edeceğiz arkadaşlarımızla beraber. Söylemeye devam edeceğiz. Dürtüklemeye devam edeceğiz, uyarmaya devam edeceğiz. Yerel basını yok eden bir kanun çıkardılar. Ekmeğinizle oynadılar. Yapmayın dedik ama dinletemedik.”