“Yüreğini, Bedenini, Kafasını 
Taşın Altına Koymuş Bir
Başbakanımız Var”
 
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Kerim Ünal, Afşin’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcilerini ziyaret etti. Aday Adayı Ünal, Türkiye’nin prestijinin Ak Parti Hükümeti Döneminde yurt dışında artığını kaydetti.
 
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Kerim Ünal, Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kurt, Afşin Baro Temsilcisi Murat Bozkurt ile Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar’ı makamlarında ziyaret etti.
İlk olarak Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret eden Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Kerim Ünal, “Ben esnaf çocuğuyum, esnaf dostuyum. Türkiye’de esnaflarımızın borçlarının silinmesinde katkımız oldu. Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun borçları vardı. Bu borçların silinmesin ben teklif ettim. Esnaflar rızklarını gün olup siftah etmeden kapatan insanlardan oluşuyor. Bunların kendi arasında topladığı aidatlarını devlete vermelerinin hiçbir mantığı yok. Bu durumu izah ettik Sanayi Bakanımıza ve Sayın Başbakanımıza ve bu duruma çok sıcak baktılar. Zaten yeni çıkan Torba Yasada da esnaf ve sanatkarların hiçbir komu kuruluşuna aidatları ödenmeyecek. Ben Afşinliyim ve Afşin çocuğu olarak bölgeye hizmet etme maksadıyla aday olduk Allah inşallah utandırmaz ve halkımızın da teveccühü ile inşallah buranın milletvekili olarak parlamentoya gittiğimizde bu bölgenin esnafından işadamlarına kadar, memurundan işsiz olan arkadaşlarımıza çözüm noktasında ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız.” dedi.
Esnaf ve Sanatkârlar Odası ziyareti ardından Afşin Baro Temsilcisi Murat Bozkurt,  ile Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar’ı makamlarında ziyaret edildi.
 
-“TÜRKİYE’NİN YURTDIŞI PRESTİJİ AK PARTİ DÖNEMİ’NDE ARTI”
Ak Parti iktidarında ülkenin prestijinin artığını kaydeden Ünal, “ 2001 yılında 2-3 misli daha iyiyiz çok şükür. Ben Afşin-Elbistan santralinde çalışırken kaynakçılarım vardı. Akbayır beldesinden bir arkadaşım.  Başkanım Osman gazi feribotundan arıyorum sizi diyor. Allah razı olsun sizden dönüyorum Libya'dan diyor ve ekliyor Allah o Tayyip Erdoğan'dan razı olsun diyor. Bende neden öyle söylüyorsun dedim. Oda bana geçmiş dönemlerde yurt dışında çalıştığımız zaman Türkiye'den geldiğimizi söylemiyorduk, korkuyorduk dedi. Allah korusun Libya'nın yaşadığı bu son hadisede eğer 2001 öncesi durumu olsaydı, Türklere ait bir tane şantiye kalmazdı. Ya yakılır ya da talan edilirdi. Libya'da 204 tane şantiyemiz var. Çok şükür iki tane kazanın dışında can zayiimiz yok. Gemilere Türkleri bindirirken kendisinin aç kalacağını bilen Libyalı bize azzık verin dediler ve yine geri çevrilmediler.”şeklinde konuştu.
 
-“YÜREĞİNİ BEDENİNİ, KAFASINI TAŞIN ALTINA KOYMUŞ BİR BAŞBAKANIMIZ VAR”
‘Yüreğini bedenini, kafasını taşın altına koymuş bir başbakanımız var’ diyen Ünal, “Bize düşen elini kolunu değil, bütün imanımla şahadet ediyorum ki; yüreğini bedenini, kafasını taşın altına koymuş bir başbakanımız var. Bize düşen her ne görevde isek, köy muhtarından belediye başkanına kadar canla başla ülkemiz için başbakanımıza yardımcı olmamız lazım. Bu düşünceden hareketle kendilerinin de izniyle görevimden istifa ettim.”dedi.
Aday Adayı Ünal  konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bölgemizde enerji havzası, biz Allah’ın verdiği nimetleri bir şekilde nasıl oluyorsa külfete dönüştürmeyi başarmışız. Şimdi zahmeti bize rahmeti başkasına olmaz. Bu bölgede işe alınacak insanlar öncelikle bu bölgenin insanı olacak. Soluduğumuz kötü havanın zahmetini biz çekiyorsak bunun rahmeti de bize olması lazım. Sahip olduğum bilgi birikimlerimi bölgemize ve Kahramanmaraş’a kazandırmak için elimden geleni yapmaya hazırım. 12 Haziranda yapılacak olan seçimleri Allah birlik, beraberlik, istikrar ve bol kazanç getirmesini diliyorum.”