Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof.Dr. Faruk Erzengin, Afşin Belediye Başkan Vekili Yalçın Çelebipekin’i makamında ziyaret etti.
 
Yaklaşan genel seçimler öncesi milletvekili aday adayları partilerinin il ve ilçe başkanlarıyla birlikte belediye başkanlarını ziyaretini sürdürüyor.
 
Afşin Belediye Başkan Vekili Yalçın Çelebipekin’le sohbet eden Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof.Dr. Faruk Erzengin, bu dönemde mutlaka Kahramanmaraş’ta bir bakan çıkması gerektiğini kaydetti.
 
Kahramanmaraş’ın sorunlarını sıralayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof.Dr. Faruk Erzengin, “Kahramanmaraş bu güne kadar hak ettiği yatırımları ve hizmetleri almamıştır.  Biz nasıl ki Çapa Tıp Fakültesi’ni 100 yıl ileriye götürmüş isek Kahramanmaraş’ı da ileriye götürmek için aday adayı olduk. Kahramanmaraş’ın bir çok sorunu var. Eğitim, Sağlık, Ulaşım, Turizm gibi çok farklı sorunları var. Bunların hepsini biliyorum. Birlik olacağız ve bu sorunların üstesinden geleceğiz. Kahramanmaraş Maraş İstiklal Madalyası olan tek il. Ancak bu madalyanın hakkı olan ve aynı zamanda da Ak Partiye 9 yıldır büyük destek veren ve en çok oyu veren ilk 3 il içerisinde olmasına rağmen bir türlü hak ettiği yatırımları alamamaktadır. Bunun sebebi ise istemesini bilmemek. İstemesini bilirseniz yatırım alırsınız. Ancak sadece düz milletvekilliği ile fazla hizmet alamazsınız. Bu dönem mutlaka Kahramanmaraş’ tan  Bakan çıkması lazım. Benim hedefim büyük. Milletvekili olmanın yanında Bakan olmak içinde çalışacağım.
Kahramanmaraş’a en büyük Hastane yapılması için çalışacağım. Malatya Turgut Özal Hastanesi’nden daha büyük bir çalışmam olacak. Kahramanmaraşlı bundan sonra dışarıya gitmeyecek. En büyük hedeflerimin birisi de budur. Kahramanmaraş’ın bu gün ne çapraz otoyolu, ne, çapraz tren yolu, ne de büyük havaalanı var. Eğitimimiz çok kötü. Hakkari’de bu gün 20 kişilik sınıflarda eğitim görülürken Kahramanmaraş Sır köyünde 80 kişilik sınıflarda eğitim görülüyor. Bu çok acı bir durum. İnşallah bu durumu düzeltmek için aday adayı oldum. Ben milletin vekili olacağım. Milletimin ne istediğini de biliyorum. İnşallah hedeflerim büyük. Her zaman hedeflerimi gerçekleştirmişimdir. Bu seferde inşallah böyle olacak. Kahramanmaraşlı bu kez Başbakanının Bakanlığını değil kendi evladının Bakanlığını istiyor ve bekliyor. İnşallah aramızdan bir bakan çıkacak. Çıkmalı” dedi.