Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek:

“Millet olarak terörün ve bu terörü destekleyenlerin üstesinden geleceğiz”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İstanbul’da gerçekleştirilen terör saldırılarına ilişkin, “Millet olarak terörün ve bu terörü destekleyenlerin üstesinden geleceğiz” dedi.

Başkan Mahçiçek, 38 şehit verdiğimiz, 155 vatandaşımızın yaralandığı İstanbul’daki terör saldırılarını yayımladığı kınama mesajı ile lanetledi. Hain saldırıda Kahramanmaraşlı Ahmet Dokuyucu’nun şehit olduğunu, Afşinli Komiser Yardımcısı Serkan Baki’nin de yaralandığını anımsatan Başkan Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülke olarak acımız çok büyük. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin kederli ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun.

Bu alçakça saldırıyı gerçekleştirenler şunu iyi bilmeliler. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, bu millete asla diz çöktüremeyecekler ve bu vatanı bölemeyecekler. Ülke ve millet olarak gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında bu mücadelemiz tek bir terörist kalmayıncaya kadar sürecektir. Evet, verdiğimiz şehitler yüreğimizi yakıyor. Ancak bu vatan evlatlarının kanlarının yerde kalmayacağını biliyoruz. Ülkemiz ve milletimiz için cansiperane çarpışan güvenlik güçlerimiz bu hesabı muhakkak soracaktır. Zaferin sadece inananların olacağına inanan bizler, millet olarak terörün ve bu terörü destekleyenlerin üstesinden geleceğiz.

Bir kez daha milletimize başsağlığı diliyorum. İdrak ettiğimiz Mevlid Kandili hürmetine yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum.”