MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin adı, Efsus Turan Mahallesinde yapımı devam eden TOKİ konutlarının geçiş güzergahı ve ilçe girişi olan 3 kilometrelik bulvarda yaşayacak.

devlet bahçeli bulvarı (4)

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, açılış töreninde yaptığı konuşmada, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Türk halkının kalbinde, gönlünde ve Türk siyasi tarihinde çok önemli bir yeri olan siyasi bir bilge lider olduğunu söyledi.

devlet bahçeli bulvarı (5)

Dora, “MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, sağıyla, soluyla hatta hiçbir ideolojik ayrım yapmadan herkesin üzerinde konsensüs sağladığı nadir kişilerden bir tanesidir. Bu nedenle Sayın Devlet Bahçeli'nin yolundan gitme şerefine nail olmuş bir insan olarak Afşin’de açılan bu bulvarda onun adını görmek, onun ismiyle insanların evlerine kavuşacak olmasını bilmek çok onur verici. Onun yolundan giden bir insan olarak. Bu kararı alan belediye başkanımıza ve bütün belediye meclis üyelerine de oy birliğiyle çıkmış olan bu karar için bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah yeni yuvalarımızın anahtarımızla kapısını açacağımız evlerimizin içerisine girerken bu yolla çok sık geçerek onun hayatımıza ve Türk siyasi tarihine kattıklarını daima anımsama, her zaman hissetme imkanı buluruz.” açıklamasında bulundu.

Belediye meclisinde, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin adının bulvara verilmesi kararının oy birliğiyle sağlandığına değinen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Bahçeli’nin Türk büyüklerin birisi ve Türkmen Beyi olduğunu ifade etti.

devlet bahçeli bulvarı (6)

Kahramanmaraş'ta nadir görülen örümcek görüntülendi Kahramanmaraş'ta nadir görülen örümcek görüntülendi

Açılış yapılan bulvarın Cumhur İttifakı olarak birlik ve beraberliğiyle birlikte Türkiye yüzyılının nişanelerinden biri olduğunu belirten Güven, “Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Afşin’in yeni yerleşim yeri olacak alanda MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin adını taşıyan bulvarı açmak üzere burada bulunuyoruz. Hayati Vasfi Taşyürek’in dediği gibi, ‘Biz geçmişi bundan sonra yad etmeyeceğiz.’ İnşallah geçmişi tekrar gerçekleştireceğiz. Türk milletinin İslam ümmetine önderliğini inşallah Türkiye yüzyılıyla birlikte tüm dünyaya tekrar göstereceğiz. Bu anlamda bu işte emeği en fazla olan büyüğümüz, Türkmen Bey'imiz, Devlet Bahçeli'nin adını bulvara vermekten de onur duyuyoruz. Belediye meclisimizde hem Cumhur İttifakı meclis üyeleri, hem de Millet İttifakı meclis üyeleri var. Bu karar oy birliğiyle geçti. Ben o yüzden tüm Afşinli hemşehrilerime ve meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Açılışa, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz, MHP Afşin İlçe Başkanı Süleyman Aycan, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Burhan Karabulut, Afşin Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Taşkale ile delegeler ve partililer katıldı.

devlet bahçeli bulvarı (2)devlet bahçeli bulvarı (1)