MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ile birlikte Afşin İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Şafak “Adalet ve Kalkınama Partisi iktidarları ülkenin sorunlarını çözecek zamanı olmasına rağmen bu imkanı bu milletin önüne koyamamıştır” dedi.
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı ile MHP Kahramanmaraş İl Yönetimi MHP Afşin İlçe Teşkilatını ziyaret etti.
 
Ülkenin 2009’da 4.5 küçüldüğünü anlatan Şafak, “ Ak Parti Hükümeti Türkiye’nin 9 yılını heba etti.İşsizlik oranı yüzde 14’leri geçmiştir. Ayrıca gençlerin yüzde 20’si, üniversite mezunlarının da yüzde 25’i işsiz ve ümitsiz gezmektedir. Bu dönemde ülkenin en büyük sorunu olmuştur” dedi.
‘Ama Adalet ve Kalkınama Partisi iktidarları ülkenin sorunlarını çözecek zamanı olmasına rağmen bu imkanı bu milletin önüne koyamamıştır’ diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, “ Bu iktidar döneminde Adalet ve Kalkınama Partisi son 50 yılda hiçbir partiye nasip olmayacak şekilde 8.5 sene gibi en uzun iktidar süresini elde etti. Ne Anavatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi nede Doğruyol Partisi son 50 yılda üst üste tek başına iktidar olmadı. Bu süre acaba ülkenin sorunlarını çözermi çözmezmi diye baktığımızda 8.5 sen çok uzun bir süredir. Ama Adalet ve Kalkınama Partisi iktidarları ülkenin sorunlarını çözecek zamanı olmasına rağmen bu imkanı bu milletin önüne koyamamıştır. Türkiye’nin en büyük sorunu işsizlik, biz gittiğimiz her yerde bu sorunla karşılaştık. %11’lik gibi oranla dünyada işsizlikte en çok oranı yakalayanlar arasındayız. Her evde bir gencimiz işsiz bir durumdadır. Gençlerimiz üniversitelerini bitirdiği halde mesleklerini yerine getiremiyorlar iş bulamıyorlar.
Yoksullukta Türk milletinin sorunu haline gelmiş bir durumda, yoksullukta sürekli yukarıya doğru tırmanmaktayız. 9 yılı heba etmiş bir Ak Parti iktidarıyla karşı karşıyayız.” şeklinde konuştu.
-“MİLLETVELİLİĞİ DOKUNULMAZLIĞI KALKSIN”
Milletvekilliği dokunulmazlığının biran önce kalkması gerektiğini kaydeden Şafak, “Adalet ve Kalkınama Partisinin en önemli özelliklerinden birde bürokraside, mahalli yönetimlerde ve milletvekillerinde yolsuzlukla alınan bir iktidar söz konusudur. Buna bir iki örnek vermek istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olur olmaz milletvekillerinin dokunulmazlıklını kaldırmayı planlamıştır.  Sadece milletvekili dokunulmazlığı kürsü-mikrofon dokunulmazlığı olarak kalmalıdır. Milletvekilleri de bir suç işlediği zaman aynı normal vatandaş gibi yargılanmalıdır. “dedi.
Şafak konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ekonomik meseleler düzelir. Ben Türkiye’nin başına asıl bela olan bu demokratik açılım ile ilgili düşüncelerimi sizinle paylaşmak isterim. Bir insan annesinden doğduğu zaman dili Kürtçe ise bunu saygı ile karşılarız. Ama hepimiz takip ediyoruz ki Türkiye’ son zamanlarda iki dilli toplum düzeni ve devlet düzeni tartışılmaya başlandı. Önce Kürt Açılımı sonra demokratik açılım arkasından ise milli beraberlik projesi adı altında bir ihanet projesi adım adım sergilenmiştir. Habur’u hepimiz hatırlıyoruz. Sınır kapısından teröristler ellerini kollayarak girdiler. Merdiven altı mahkemelerde kimlik tespiti bile yapamadılar. Pişmanmısınız diye sorulduğunda ise hayır biz Kandilden geliyoruz. Biz PKK’nın temsilcisiyiz diye cevap verdiler. Devletin valisi ve devletin müsteşar yardımcıları karşıladı bu teröristleri. Otobüslerin üzerine bindirilerek şehir şehir gezdirilip şov yaptırdılar. Dünyanın hiçbir yerinde devletin temeline dinamit koymak isteyen örgütle o devlet pazarlık etmemiştir. Ama bizim hükümetimiz Kandildeki teröristler ile müzakere etmektedir. Hükümet buna göz yummaktadır. Terörle mücadelenin tek bir yolu vardır. Bu ülkede yaşayan herkes kardeşimizdir. Kürdü, lazı, çerkezi ve bu ülkenin vatandaşları  kardeşimizdir.”