Afşin Belediyesi Sebahattin Atalay Konferans Salonunda tek liste halinde yapılan kongrede Süleyman Aycan aday oldu. Kullanılan oyların tamamını alan Aycan, yeniden başkan seçildi.

konre (1)

Şehrin Yeni Turizm Tesisi: Şairler Tepesi Şehrin Yeni Turizm Tesisi: Şairler Tepesi

Kongrenin Divan Başkanlığı’nı MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz yaptı. Faaliyet ve mali raporlarının okunarak ibra edilmesinin ardından MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu.

konre (4)

Kongre katılan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, “Devletten, milletten, halktan yana olanların birleştiği, çatısının altında toplandığı grup Cumhur İttifakı. Ne mutlu bizlere Türk milletinin ve devletinin bayrağını yücelmesi için çalışıyoruz. MHP Afşin İlçe Başkanlığı’nın 14. olağan kongresi kongresinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yeniden başkanlığa seçilen Süleyman Aycan ve ekibini tebrik ediyorum. Allah yolunu açık etsin. Huzurlu bir kongre yapıyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde de yine Cumhur İttifakı çatısı altında birlikte mücadele edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

konre (5)

Tek liste halinde yapılan kongrede, 400 delegeden 301’inin oyunu alarak güven tazeleyen Süleyman Aycan, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

konre (3)

“Bu kutsal görevi bizlere yeniden layık gören Genel Başkanımız, liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi'ye, Genel Başkan Yardımcımız Edip Semih Yalçın Beyefendi'ye, İl Başkanımız Hüseyin Vahit Demiröz ve tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde de genel merkezimiz ve il başkanlığımızın talimatları doğrultusunda güven ve huzur içinde gerçekleşmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bu kutsal görevi sizlerin manevi desteğiyle üç hilal bayrağımızı bir adım değil binlerce adım götüreceğimizden şüpheniz olmasın. Bilge liderimiz Sayın Doktor Devlet Bahçeli Beyefendi'nin söylediği gibi şahsımı, davasının önüne çıkanlara değil, davasını öne çıkaranlardan sonuna kadar yürüyeceğiz. Olağan kongremizin, vatanımıza, milletimize ve partimize hayırlara vesile olmasını dilerim.”

MHP Afşin İlçe Teşkilatının Yönetim Kurulu ise, "Ahmet Yıldız, Fatih Türk, Hakan Koç, Neslihan Kızılay, Oğuzhan Oğuz, Ömer Kalender, Bekir Tecirli, Cengiz Çölbayı, Mustafa Kubuk, Baki Konan, Safa Kara, Feryat Satılmış, Rauf Leblebici, Yunus Ovalı, Hüseyin Çevik, Önder Öztürkmen, Durdu Canpolat, Sefa Kaya"dan oluştu.

Kongreye, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Burhan Karabulut, Ticaret ve Sanayı Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrah Gümüş, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Emiroğlu, Afşin Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Taşkale, MHP İlçe Başkanları ile delegeler ve partililer katıldı.