Beyceğiz Mahallesindeki Mevlana Sokağındaki vatandaşlar şebekelerden 3 aydır su akmadığını iddia etti.

Mahalle sakinleri, yetkililerin sorunlarına duyarsız kaldığını söyleyerek, “İçmek için, yemek yapmak, bulaşık ve çamaşır yıkamak için başka kaynaklardan bidonlarla su taşıyoruz.” dedi

Mevlana Çıkmaz Sokakta bulunan evinde 3 aydır su akmadığını ifade eden Abdullah Karakuş, durumu KASKİ yetkililerine bildirdiklerini fakat sorunun çözümünün sağlanamadığını söyledi.

Sokakta bulunan yaklaşık 10 hanenin aynı sorunu yaşadığını ifade eden Karakuş, “ 3 aydır şebeke suyu akmıyor. Evimizde şebeke suyunu kullanamıyoruz. İçmek için, yemek yapmak, bulaşık ve çamaşır yıkamak için başka kaynaklardan bidonlarla su taşıyoruz. Sorunu KASKİ’ye ilettik gelen giden olmadı. Daha önce böyle bir sorunumuz yoktu. Bizim şebekemizi başka bir depoya bağladılar bu sorunla karşılaştık. Evimizdeki musluktan sadece gece 2-3 gibi su akıyor o da çok az. Akan o suyla da ne çamaşır yıkayabiliyoruz ne de bulaşık. Duş almakta dahi zorluk çekiyoruz.” diye konuştu.

Vali Ünlüer’den Kurum Ziyaretleri Vali Ünlüer’den Kurum Ziyaretleri

Son günlerde ilçe genelinde yaşanan su sıkıntısını Mevlana Sokak olarak uzun zamandır yaşadıklarına değinen Karakuş, KASKİ’den sorunun çözüme kavuşturulmasını istediklerini ifade etti.