Bitki bazlı ürün çeşitliliğini genişleten Metro Türkiye, geleneksel damak tadını temsil eden mezeleri vegan ve glutensiz haliyle sofralara getiriyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Metro Türkiye, "Sofrada herkese yer var" mottosuyla hareket ederek bitki bazlı tüketime uygun alternatif ürünler sunuyor.

"Metro Chef Veggie" adıyla raflarda yerini alan yeni ürünler arasında, yoğurda bitki bazlı alternatif olarak geliştirilen fermente süzme kaju kullanarak hazırlanan bitki bazlı haydari, köz patlıcanlı meze ve havuç tarator, peynire alternatif sürülebilir kajuyla hazırlanan bitki bazlı kurutulmuş domatesli meze yer alıyor.

Naturel sızma zeytinyağıyla hazırlanan bitki bazlı meze çeşitleri, probiyotik içeriğiyle öne çıkıyor. Mezelerde gluten, katkı maddesi ve koruyucu bulunmuyor.

- Bitki bazlı beslenme trendi artıyor

Beslenmede sürdürülebilir kaynakları ve bitki bazlı gıdaları tercih edenlerin oranı, her geçen gün yükseliyor. Yapılan araştırmalar, dünya çapında veganların sayısının yaklaşık 88 milyon olduğunu ortaya koyuyor.

Bitki bazlı ve vegan yaşam tarzını tercih eden tüketicilerin sayısının artmasıyla profesyonel mutfaklarda ve menülerde de vegan ve bitki bazlı tabakların daha fazla yer alması bekleniyor.

Faaliyetlerini sürdürülebilirlik odağında gerçekleştiren Metro Türkiye, müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine yönelik yenilikçi ürünler geliştirerek, ürün yelpazesini çeşitlendirmeye devam ediyor.

Kendi markası Metro Chef Veggie ile falafel, makarna, içli köfte, lahmacun, pizza gibi ürünlerin yanı sıra Rioba markası altında mayonez, ranch sos, organik smoothie ve organik çay ürünlerini de vegan olarak sunan Metro Türkiye, geniş ürün çeşitliliğiyle bitki bazlı beslenenlerin ve veganların ihtiyaç duyduğu yüzlerce alternatif ürünü mağazalarında sunuyor.

Kaynak: AA