Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin metal fabrikasında çıkan yangına anında müdahale ederek dakikalar içinde söndürüldüğü belirtildi.
Konu ile ilgili olarak İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada: “20 Eylül 2016 tarihinde, saat 08.45’te, 112 ACİL İHBAR HATTINA, Dulkadiroğlu İlçesi, Yeni Sanayi Sitesi’ndeki bir metal fabrikasında yangın çıktığı bilgisi gelmesi üzerine, Merkez İtfaiye Grubu 4 araç ve 15 personelle 3 dakika içinde olay yerine hareket ederek müdahaleye başladı.


Elektrik panosunda başlayan ve hızla yayılan alevlere dört ayrı noktadan müdahale eden itfaiye ekipleri 45 dakika süren çalışmadan sonra yangını söndürdü” denildi.


Yangınlarda, saniyelerin dahi her şeyin seyrini değiştirdiğini belirten İtfaiye Dairesi Başkanı Cahit Küçükönder, şehrin 9 ayrı noktasında konuşlandırılan itfaiye gruplarının müdahale süresini il ve ilçe merkezlerinde ortalama 4 dakikaya çektiğini, bunun can ve mal kaybını en asgari düzeye indirdiğini belirterek, ‘’Bu olayda da görüldüğü üzere, 1 dakikalık gecikme dahi telafisi mümkün olmayan zararlara sebebiyet verebilirdi’’ ifadesini kullandı.
Editör: Haber Merkezi