Bu kapsamda Afşin Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR üzerinden TYP kapsamında 52 personel alımı yapacak. Başvurusu kabul edilen adayların ‘’Geçici madde 5’’ kapsamında 9 aylık çalışma süresi olacak.

Eylül ayında başlayacak olan 2023 – 2024 Eğitim- Öğretim yılı nedeniyle hazırlıklar sürerken, okullarda görevlendirilmek üzere İŞKUR üzerinden TYP kapsamında personel alımı yapılacak.

Kahramanmaraş'a 5 yeni hastane yapılacak Kahramanmaraş'a 5 yeni hastane yapılacak

Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de 52 personel alımını İŞKUR üzerinden gerçekleştirecek. Söz konusu iş için başvurular 28 Ağustos tarihinde başlayacak ve 1 Eylül’e kadar başvurular kabul edilecek. Başvuruların tamamlanmasının ardından kura çekimi yapılacak ve işe alınacak personeller kura ile belirlenecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda temizlik görevlisi olarak çalışmak üzere İŞKUR TYP programı kapsamında 52 kişilik kontenjan verilmiştir. Başvurular 28 Ağustos tarihinde başlayıp 1 Eylül akşamında sona erecektir. İşe başlama tarihi 11 Eylül, bitiş tarihi 10 Haziran olacaktır.”

TYP İLANLARINA İNTERNET'TEN BAŞVURU YAPILIYOR!

Toplum Yararına Programlar kapsamında personel alımı için başvurular sadece İnternet'ten gerçekleştirilecek. Adaylar başvurularını Şehir ve İlan numarasına göre İŞKUR resmi İnternet adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmekte.