Afşin Kaymakamlığı AB Proje Koordinatörü Mehmet Meşe Görevinden istifa ederek Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.
 
Ak Parti İlçe Teşkilatında düzenlenen bir programla Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Mehmet Meşe, Afşin’in proje üretme zamanı geldiğini belirterek “Son 2 yıl içerisinde Afşin’de 64 proje hazırladım ve bu projelerin yaklaşık maliyeti ise 24 milyon TL” dedi.
 
Bu projeleri 4 m2’lik alan içerisinde yaptığını belirten Mehmet Meşe, “Son 2 yıl içerisinde bölgesel sorunlara çözüm üretmek için ortalama 24.000.000 TL değerinde 64 proje hazırladım. Farklı ilçelerde 42 projenin hazırlanması aşamasında danışmanlık yaptım. Avrupa Birliği ve Ulusal fonlardan bölgemize ortalama 2.000.000 TL'lik katkı sağladım. Projeler ile kırsal alanda ve köylerde yaşayan 461 genç işsiz ve 70 kadına hayat boyu öğrenme ilkesi doğrultusunda mesleki eğitime, istihdama ve sosyal hayata katılmalarına katkı sağladım ve kadınların evde ürettiklerini güvenli ortamlarda pazarlayabilmeleri amacıyla El Emeği Değerlendirme Merkezi projesini yaptım. Bu projeleri 4 m2' lik bir ortamda bütün imkansızlıklara rağmen yaptım ve başardım. Bugün burada ilimize ve ülkemize yeni projeler üretmek için Halka Vekil Olma gibi kutsal ve önemli bir göreve talip olduğumu ifade için toplanmış bulunmaktayız. Talip olduğum vazifenin sorumluluk ve ehemmiyetini iyi biliyorum. Bu büyük sorumluluğun üstesinden gelecek bilgi, donanım ve özgüvene sahip olduğumu belirtmek istiyorum. Bölgemizin; İşsizlik ve istihdam, Turizm, tarım, eğitim, sanayi, çevre, sosyal yaşantı, şehirleşme konuları ile ilgili sorunları var.
Eğer Kahramanmaraş kamuoyu ve parti genel merkezimiz bu göreve bizi layık görürse. Bu sorunları çözmek İçin hazırladığım projeleri en kısa zamanda uygulayacağımı belirtmek isterim. Bölgemizin geleceği için sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik güç kanallarını senkronize, entegre ve koordine ederek yaşanılabilir bir kent hareketini başlatmak zorundayız. Bu amaçla tüm vücudumu taşın altına koymak istiyorum. Bunun coşku ve heyecanını içimde hissettiğim için bu gün buradayız.
Hemşerimiz büyük üstad Necip Fazıl'ın dediği gibi "Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım. Yüce Mevlam izin verirse karıncalar gibi çalışacağıma söz veriyorum.” dedi.