TBMM Genel Kurulun ilk birleşimini yöneten MHP Lideri Devlet Bahçeli, yemin etti. Bahçeli'nin yemininin ardından milletvekilleri kürsüden ant içiyor.

TÜVTÜRK Kahramanmaraş Dulkadiroğlu’nda Yeni İstasyonunu Hizmete Açtı TÜVTÜRK Kahramanmaraş Dulkadiroğlu’nda Yeni İstasyonunu Hizmete Açtı

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından milletvekilleri bugün 28'inci Dönem 1'inci Yasama Yılı'nın açılışında yemin ediyor.
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) milletvekili genel seçimi kesin sonuçlarını ilanının ardından TBMM Genel Kurulu, Meclis İçtüzüğü'ne göre, bugün saat 14.00'te çağrısız toplandı.
Yemin töreni öncesi Meclis Başkanı Mustafa Şentop, görevini TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli'ye devretti.
BAHÇELİ YEMİN ETTİ
Genel Kurulun ilk birleşimini, MHP Genel Başkanı ve Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, en yaşlı üye sıfatıyla TBMM Geçici Başkanı olarak yönetiyor.
TBMM Genel Kurulu'nda ilk olarak Geçici Meclis Başkanı Devlet Bahçeli yemin etti.
Bahçeli'nin yeminin ardından "mazereti olan" milletvekilleri yemin etti.
Daha sonra illerin alfabetik sıralamasına göre milletvekilleri kürsüden ant içecek.
Milletvekilleri, Anayasa'da yer alan şu yemin metnine ant içecek: "Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet'e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."
Ant içme töreninde bulunmayan milletvekilleri, katıldıkları ilk birleşimin başında yemin edebilecek.
ERDOĞAN TBMM'YE GELDİ
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yemin törenini takip etmek için TBMM'ye geldi.
Erdoğan'ı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli karşıladı. Erdoğan töreni locadan takip ediyor.