AFAD internet sitesinde yer alan bilgiye göre; saat 20.48'de Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 5,3 büyüklüğünde deprem oldu.

Sosyal medyada provokasyona göz açtırılmıyor Sosyal medyada provokasyona göz açtırılmıyor

Yerin 7 kilometre altında kaydedilen sarsıntı çevre illerden de hissedildi.

80 kişi hastanelere başvurdu

Deprem sonrası panikleyen yaklaşık 80 kişi kentteki çeşitli hastanelere başvururken hastane acil servilerinde yoğunluk yaşandı.

Vatandaşlar depremin ardından geceyi sokakta geçiriyor.

Bakan Yerlikaya: 1 metruk bina yıkıldı, 2 ağır hasarlı bina yan yattı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ekiplerimizin saha tarama çalışmaları devam etmektedir. İlk belirlemelere göre; 1 metruk bina yıkılmış ve 2 ağır hasarlı bina yan yatmıştır. An itibari ile can kaybımız yoktur. Korku, panik ve yüksekten atlama nedeniyle 22 vatandaşımız hafif yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah ülkemizi her türlü afetlerden korusun" dedi.

Sağlık Bakanı Koca: 23 kişi düşme sonucu yaralandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Malatya’da 22, Adıyaman’da 1 olmak üzere 23 kişinin düşme veya yüksekten atlama sonucu yaralandığını açıkladı.

Koca, "Depremden etkilenen bölge için Malatya’dan 14 Ambulans ve 3 UMKE Timi, Adıyaman’dan 3 UMKE Timi, Kahramanmaraş’tan 2 Ambulans ve 1 UMKE Timi, Diyarbakır’dan 5 Ambulans olmak üzere, toplam 21 Ambulans ve 7 UMKE Timi görevlendirmesi yapılmıştır. Hastalarımızın tedavileri devam etmektedir. Halkımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.

Bakan Özhaseki: Hasar tespit çalışmaları sürüyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İl Müdürlüğü ekiplerinin sahada hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti ve "En büyük tesellimiz can kaybı olmaması. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun" dedi.