Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ramazan Bayramı mesajında İslam Âleminin Ramazan Bayramını kutlayarak, “dünyanın en güzel yeri sevdiklerimizle birlikte olduğumuz yerdir. Sevdiklerimizle birlikte nice mutlu bayramlar dilerim ifadelerini kullandı.

Konuşmasında birlik ve beraberliğin kardeşlik duygusu ile besleneceğini ifade eden Başkan Mahçiçek, bayramların bu duyguları pekiştirmek için bir vesile olduğunu ve iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Ailelerin, akrabaların bir araya gelmesi için bir vesile olan Ramazan Bayramı ile ilgili düşüncelerini aktaran Başkan Mahçiçek şu ifadelere yer verdi.

“ Sevgili hemşehrilerim, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu kurtuluş olan Ramazan ayımızı geride bırakarak, bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar bizler için, birlik ve beraberliğimizi korumamız açısından çok önemlidir. İnsanoğlunun ruhunun ve zihninin ihtiyacı olan tek şey sevgidir. Bu bayramlar barışa, sevgi ve saygıya vesile olsun. İnsanlar her zaman hata yapabilir, istemsiz birbirlerini kırabilir. Önemli olan birbirimize sevgi ile yaklaşıp, hata ve kusurları görmezden gelmektir.

Biz Ramazan ayı boyunca “Gönüllerimiz Bir, Sofralarımız Bir” sloganını kullandık, çünkü tek isteğimiz, dileğimiz hemşehrilerimizle birlikte böyle güzel gönül sofralarında sevgi ve saygı bilinci ile bir araya gelmek. Sevgi paylaştıkça çoğalan bir olgudur ve biz de bu sofralarımızda sevgimizi, gönlümüzü, ekmeğimizi, suyumuzu paylaştık.

Şunu unutmayalım ki, bu dünyada hiç birimiz baki değiliz. Yaşadığımız üzüntüler de, sevinçler de bir gün mutlaka sona erecek.

Özellikle ebeveynler gelecek nesillerimizi yetiştirirken mutlaka bu bilinçle yetiştirmeli ve sıla-ı rahimin önemini evlatlarımıza anlatmalı. Aile bilincini, büyüklerimizin varlığına saygı duyarak, onları hatırlayarak, ziyaret ederek kavrayabiliriz.”

Sözlerine kabir ziyaretlerinin de unutulmaması gerektiğini vurgulayarak devam eden Başkan Mahçiçek “ Ramazan Bayramımız güzelliklere, sevgiye, saygıya, hayırlara ve en önemlisi paylaşmaya vesile olsun.

Ayrıca tatil izinlerinin kullanılmasından dolayı trafikte bir yoğunluk yaşanacaktır. Yorgun ve uykusuz bir halde trafiğe çıkmamaya, hız sınırlarına ve trafik kurallarına uymaya özen gösterelim. Kazasız belasız sevdiklerinize ulaşmanızı temenni ediyor, yüce Allah’tan birlik ve beraberlik içinde bizleri nice bayramlara ulaştırmasını niyaz ediyorum” dedi.

Tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramını tebrik eden Başkan Mahçiçek, Afrin’de operasyona katılan askerleri de unutmayarak, bayramlarını kutladı ve Türk Ordusuna muzafferiyetler diledi.