ÖSYM YKS ek yerleştirme sonuçları açıkladı ÖSYM YKS ek yerleştirme sonuçları açıkladı

Afşin Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında derece yapan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Afşin’de LGS’de ilk 3’e giren öğrencileri kabul eden Afşin Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, TEAŞ İstiklal Ortaokulu Firdevs Nacar, Cuma Çelik Ortaokulu Mehmet Mert ve TEAŞ İstiklal Ortaokulu Arda Kaan Zencirkıran’a düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Afşin Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, “Öğrencilere en iyi imkanları sunarak, öğrencilerin akademik, kültürel, sosyal ve sportif gelişimini en üst seviyeye çıkarmak istiyoruz. Çocuklarımıza en iyi eğitim imkanlarını sunmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Kaba, deprem dolayısıyla çocukların etkilendiği belirterek; “Pazarcık ve Elbistan merkezli depremler sonrası Afşin’de eğitim gören çocuklarımız da maalesef depremden etkilendi. Sınavlar da daha başarılı olacakları bir yıldı ama deprem çocuklarımızı da etkiledi. Yine de başarılı olan öğrencilerimizin mutluluğunu yaşadık. En büyük pay öğrencilerimizin. Kendilerini tebrik ediyorum ve gelecek hayatlarında başarılar diliyorum. Başarı uzun bir gayet ve çabanın ürünü bir sonucudur. Emeklerinden dolayı okul idaremize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Afşin Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleşen ödül törenine, öğrenciler, aileleri ve okul yöneticileri katıldı.

Kaynak: DENİZ DOĞAN