Teknoloji ve inovasyonu odağına alarak müşterilerinin hayatını kolaylaştıran Kuveyt Türk, teminat mektubu ihtiyacı olan tüzel müşterileri için önemli bir yeniliği hayata geçirdi. Fiziki şubelerin yanı sıra daha önce internet şubeden teminat mektubu başvuru hizmetini aktif eden Kuveyt Türk, tüzel müşterilerinin teminat mektubu başvurularını Kuveyt Türk Mobil aracılığıyla da almaya başladı. Kuveyt Türk, düzenlediği kampanya kapsamında teminat mektubu komisyonunda, mobilden yapılan başvurulara özel yüzde 25'e varan indirim uygulayacak.

“Dijitalden teminat mektubu verme oranımızı yüzde 90’lara taşımayı hedefliyoruz”

Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, “Sektörde, müşterilerin taleplerini dijital başvurularla en hızlı şekilde karşılayan finans kuruluşlarından biriyiz. Bunun yanında birçok entegrasyon ve geliştirmeyle benzersiz müşteri deneyimi yaşatmayı ve müşterilerimizin işlerini her anlamda kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Tüzel müşterilerimiz, 2017 yılından bu yana fiziki şubelerimizin yanı sıra internet şubemiz üzerinden teminat mektubu başvurusu yapabiliyor ve tüm aşamaları uçtan uca kendileri tamamlayabiliyor. İnternet şubeden teminat verme oranımız yüzde 70’ler seviyesine ulaşmış durumda. Yeni bir aşamaya geçerek tüzel müşterilerimize internet şubenin yanı sıra mobil şubeden de teminat mektubu başvurusu yapma hizmeti sunmaya başladık. Böylece tüzel müşterilerimiz, başvuru sürecini Kuveyt Türk Mobil’den aktif ederek ve tüm süreçleri dijitalden yürüterek teminat mektuplarını kısa sürede teslim alabilme imkanına kavuştu. Dijitalden teminat mektubu verme oranımızı 2025 yılına kadar yüzde 90’lara taşımayı hedefliyoruz. Yenilikçi ürün ve hizmetlerimiz ile dijital dönüşümün sunduğu fırsatları müşterilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Kuveyt Türk Mobil’den teminat mektubu başvurusu nasıl yapılıyor?

Kuveyt Türk Mobil’deki Başvurularım menüsündeki Teminat Mektubu altında yer alan Teminat Mektubu Başvuru menüsü seçilir. Teminat mektubu bilgilerinin girişi yapılır.

Hatay'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı Hatay'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı

Başvurusu yapılan teminat mektubunun durumu, Teminat Mektubu menüsü altında yer alan Teminat Başvuru İzleme menüsünden takip edilebilir.

Başvuru onaylandıktan sonra online teminat mektubu teslimi anlık gerçekleştirilirken fiziki mektup ise seçilen fiziki şubeden teslim alınır.