Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren aktif 18 kütüphaneden bir yıl içerisinde 559 bin 500 ziyaretçinin faydalandığı belirtildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kütüphaneler Şube Müdürlüğü bünyesinde şehrimizin muhtelif yerlerinde aktif olarak hizmet veren 18 kütüphanede kayıtlı 27 bin 108 üye bulunuyor.

Toplam 68 bin kitapla şehrin 18 ayrı noktasında hizmet veren kütüphaneleri 2016 yılı içerisinde 559 bin 500 kişi ziyaret etti.

Yazın kavurucu sıcaklarına karşı klimalı, kışın soğuklarına karşı ısıtmalı ortamlarda öğrencilere ders çalışma imkanı sunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kütüphaneleri aynı zamanda Türkiye’ye örnek teşkil ediyor.

Hacettepe Üniversitesi Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezinin yürüttüğü ‘Herkes İçin Kütüphane’ projesinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kütüphaneleri örnek seçilmiş ve Proje Direktörü Prof. Dr. Mehmet Emin Küçük tarafından teşekkür mektubu ile ödüllendirildi.

Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Teknokent -Teknoloji Transfer Merkezi tarafından yürütülmekte olan ve Türkiye’deki yerel yönetim kütüphanelerinde dönüşümü hedefleyen ‘Herkes için Kütüphane Projesi’nin 26 Kasım 2016 Cumartesi günü Ankara’da yapılan belediye başkanlarını bilgilendirme toplantısında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kütüphaneleri içerdikleri farklı bir konseptten dolayı örnek gösterildi.

Editör: Haber Merkezi