Kütüphaneler Haftası, Yavuz Selim İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programla kutlandı.
 
Okulun, Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programına, Afşin Emniyet Müdürü Veysel Ateş, Afşin Milli Eğitim Şube Müdürü Cuma Köş, Afşin’de bulunan okul müdürleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.
 
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda konuşma yapan Afşin Yavuz Selim İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Canpolat, “Milli kültür mirasımızı  yaşatan, nesillere intikal ettiren, kültür ürünlerini toplumun ifadesine sunan kütüphaneleri tanımak, vatandaşlarımızın kütüphanelere ilgisini çekmek, kitabı ve kütüphaneyi sevdirmek amacıyla yurdumuzda kutlanmakta olan kütüphaneler haftasının 46.sını kutlamak için burada toplanmış bulunmaktayız. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce planlanan okulumuz öğretmen ve öğrencileri bugün kutlamak, kütüphaneyi tanıtmak, kitap sevdirmek amacıyla kısada olsa sizlere bir program hazırladık. Bizim okul olarak amacımız bu hafta boyunca görsel ve yazılı afişlerle okumanın ve kütüphanenin önemini anlatmak, bu konuya öğrencilerin dikkatini çekmektir. Diğer taraftan da öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, bunu eğlence, dinleneme haline getirmek, kitap sevgisini artırmak, öğrencilerin kitaplardan daha çok yararlanmasını sağlamak. Bu yıl sene başı öğretmenler kurulunda almış olduğumuz kararla her gün, her ders saatinin başında 5 dakika kitap okutma kararı aldık. Bu uygulama halen devam etmektedir” açıklamasında bulundu.
Yavuz Selim İlköğretim okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu, kütüphaneler haftası şiirler, yazılar, müzik potporisi, halk oyunlarının sergilenmesi ardından kitap okuma saatinde en fazla kitap okuyan öğrencilere verilen ödül sonrası program sona erdi.