Kahramanmaraş'tan kutsal topraklara gidecek ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı.
İl Müftüsü Muhammet Gevher, hacı adayları için Kahramanmaraş Otogarı'nda düzenlenen uğurlama merasiminde yaptığı konuşmada, hacı adaylarından Hz. Muhammed'e hakaret içeren filme tepkilerini dua ederek göstermelerini istedi.
"Hz. Peygamberi çok seviyoruz" diyen Gevher, "Hz. Peygambere dil uzatanlar olursa üzülmeyin Allah bizimle beraberdir. Biz onları da düşman telakki etmiyoruz. Sadece üzülüyoruz" dedi.
Kutsal topraklara gitmek isteyen hacı adaylarının 6-7 yıl beklediğini dile getiren Gevher, il genelinden bin 35 kişinin kutsal topraklara gideceğini belirtti. Kahramanmaraşlıların Peygambere selam göndermek için bir araya geldiğini anlatan Gevher, şunları kaydetti:
"Bizler de bugün buradan Kabe'mize ve sevgili Peygamberimizin manevi huzuruna hacılarımız vasıtasıyla selamlarımız gönderiyoruz."
Konuşmasında terör olaylarına da değinen Gevher sözlerini şöyle tamamladı:
"Askerlerimiz ve polislerimiz şehit oluyor. Bu memleketin havasını, suyunu ve yemeğini yiyerek bu devletin imkanlarıyla bu memleketin evlatlarına ihanet ediyorlar, öldürüyorlar. Gelin hep beraber 'terör belasından ocağı sönen evlatların anne ve babaların göz yaşı dökmesinden mevlam bizi kurtarsın" diye dua edelim. Sizler orada Beytullah'a sarılarak dua edin. Bu mahşeri kalabalık sizlerden bunları arzu ediyor."
Hacı adayları Kur'an-ı Kerim okunduktan sonra dualarla kutsal topraklara uğurlandı.