Afşin İlçe Müftü Vekili Mehmet Aygün, 14-20 Nisan tarihleri arasında  düzenlenen Kutlu Doğum Haftası'nın bu sene dolu dolu geçeceğini belirterek, "Kutlu Doğum Haftası’nda her güne bir etkinlik düzenledi" dedi.
Kutlu Doğum Haftası Nedeniyle Afşin’de Kutlu Doğum Platformu oluşturuldu. Afşin Kaymakamı Faik Arıcan’ın başkanlığında oluşturulan platformda Afşin Belediyesi, Afşin İlçe Müftülüğü, Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilçede faaliyet gösteren 8 sivil toplum örgütü yer aldı.
Afşin Müftülüğü tarafından her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programı, bu yıl da dolu geçecek.
Bu yılki Kutlu Doğum Haftası’nın teması “Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku” olarak belirlendiğini kaydeden Afşin İlçe Müftü Vekili Mehmet Aygün, “ Bu sene Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Allah’ın Resul’ünün ‘Kardeşlik Ahlakı Hukuku’ üzerine yoğunlaşacağız inşallah. Zaten bizler kardeşliği Peygamber Efendimizden öğrendik. Tüm dünyaya asıl kardeşliğin söylemden öte bir şey olduğunu ahlak ve hukuk yönünü bize Allah Resul’ü öğretmiş oldu. İnşallah bizlerde ilçemizde, Türkiye’de hatta tüm dünyada bu sene Peygamber Efendimizin bu yönünü ele alarak kardeşliği daha çok pekiştireceğiz ve bütün dünyaya bunu öğretmiş ve öğrenmiş olacağız.” dedi.
Kutlu Doğum Platformu Oluşturuldu
Kutlu doğum platformu oluşturulduğunu işaret eden Aygün, “İlçe olarak bizim Kutlu Doğum Haftası ile alakalı etkinlikler sadece ilçe müftülüğümüz tarafından değil bir platform tarafından gerçekleştirilecek. Bu yönüyle şimdiden platform üyelerine çok teşekkür ediyorum. bu etkinliklerin daha canlı ve etkili olmasına sebep oldular. Komisyonumuzun ve platformumuzun Başkanı ve Kaymakamımız Faik Arıcan’a, Belediye Başkanımız ve Belediyemize, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Ticaret Odasına, Afşin Sanayici ve İşadamları Derneğine, Kent Konseyi, Aksu Fem Dershaneleri, Din Görevlileri Derneğine ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kutlu doğum haftası etkinlikleri çalışmalarımıza bize yürekten yardımcı oldular.” şeklinde konuştu.
 
-“Her güne bir etkinlik”
Her güne bir etkinlik düzenlediklerini kaydeden Afşin İlçe Müftü Vekili Aygün, şunları kaydetti:
“Kutlu Doğum Haftası programımızı şöyle özetleyecek olursak; 14 Nisan cumartesi günü Belediye Düğün Salonunda Sakal-ı Şerif, Kutsal Emanetler ve Fotoğraf Sergisiyle programımıza başlayacağız. 15 Nisan Pazar günü saat 13.30’da kapalı spor salonumuzda Prof. Dr. Zülfikar Durmuş halkımızla buluşacak ve konferans verecek ve konferans sonrasında Sema Gösterisi olacak. Yaklaşık olarak 2 bin kişiye burada güzel dakikalar yaşatmayı ümit ediyoruz inşallah. Bu süreçte Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile irtibata geçerek kullarımız arasında bir yarışma tertip ettik.  Konu olarak Peygamber Efendimize Hitaben yazılacak mektup olacak bu yarışmada derece olan öğrencilerimize çeşitli ödüller vereceğiz. 16 Nisan Pazartesi günü inşallah Şehit ve Gazi ailelerimizi ziyaret edeceğiz. 17 Nisan Salı günü hastane ve esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. 19 Nisan Perşembe günü saat 14.00’da Aksu Fem Dershanesinde piyesimiz olacak ayrıca saat 14.00’da ardından Ulu Camide hatim duası ve sohbet şeklinde programımız olacak. Aynı gün yatsı namazı öncesi bayanlara ve erkeklere özel ulu camide mevlit-i şerif okutulacak. 20 Nisan Cuma günü bugüne kadar ilçemizin değişik yerlerinde hatim okuyarak bize bildiren, bize katkıda bulunan vatandaşlarımızın hatimlerinin duasının yapılacağı gün olacak inşallah. Bunun ardından belediye düğün salonunda saat 14.00’da bayanlara yönelik panel ve etkinlikler olacak. En son olarak 22 Nisan Pazar günü atlas tepesi kutlu doğum ormanına fidan dikeceğiz.”