KSÜ Rektörlüğünün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, AFAD Hasar Tespit ve Hak Sahipliği Daire Başkanı Davut Şahin, AFAD yetkilileri, ve bölge illerde görev yapan kamu kurum kuruluş yetkilileri katıldı.

Deprem bölgesindeki mevcut durum ve yürütülen faaliyetlere yönelik değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, AFAD Hasar Tespit ve Hak Sahipliği Daire Başkanı Davut Şahin, 22.11.2023 tarihinde yayımlanan ‘Orta Hasar Genelgesi’ hakkında açıklamalarda bulunarak bundan sonraki süreçte izlenecek yol haritasını anlattı.

Daire Başkanı Davut Şahin’in açıklamalarının ardından panel moderatörlüğünü İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu’nun yaptığı panele geçildi. Panelde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen, katılımcılara şehirlerin yeniden inşa ve ihyasına yönelik yürütülecek faaliyetler ve 22.11.2023 tarihinde yayımlanan ‘Orta Hasar Genelgesi’ kapsamında yapılacak çalışmaları anlattı.

Soru-cevap şeklinde ilerleyen panel, katılımcıların sahada yaşanan sorunlar ve çözümlere ilişkin panelistlerden bilgiler almasıyla son buldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ