Kron Teknoloji, Kimlik ve Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi Üreticisi İşNet ile iş ortaklığına imza attı.

Kron Teknoloji'den yapılan açıklamaya göre, Bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründeki 25 yıllık tecrübesiyle şirketlere dijital dönüşüm yolculuğunda eşlik eden İşNet, uçtan uca teknolojik altyapı hizmetleri kapsamında sunduğu bulut ve veri merkezi hizmetlerinde, erişim güvenliğine öncelik veren yenilikçi bir adım atıyor.

İş dünyasının en önemli ihtiyaçlarından biri olan bulut bilişim ve veri merkezlerine sağlanan güvenli erişim, İşNet'in stratejik öncelikleri arasında yer alıyor.

Bu kapsamda İşNet, sektörün önde gelen siber güvenlik çözümleri sağlayıcısı Kron Teknoloji ile iş birliği yaparak, müşterilerine daha güvenli ve esnek bir erişim ortamı sunmayı ve "Hizmet Modeli (As a Service) kapsamında çözümler sağlamayı hedefliyor.

Kron Teknoloji'nin kimlik ve erişim yönetimi çözümleri, İşNet' in bulut altyapısına entegre edilerek, kullanıcıların verilere güvenli bir şekilde erişimini sağlamak üzere tasarlandı.

Bu iş birliği sayesinde, Kron Teknoloji'nin gelişmiş siber güvenlik teknolojileri, İşNet müşterilerine, kimlik doğrulama ve yetkilendirme süreçlerinde üst düzey bir güvenlik sağlayarak siber tehditlere karşı korunma imkanı sunuyor. Aynı zamanda bu entegrasyon, müşterilerin operasyonel verimliliklerini artırmanın yanı sıra bulut tabanlı kaynaklara daha kolay ve güvenli erişimlerini mümkün kılıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen, İşNet Genel Müdürü Mehmet Fahri Can, erişim güvenliği alanında küresel ölçekte başarısını kanıtlamış olan ve uzun süredir birlikte çalıştıkları Kron Teknoloji ile iş birliklerini üst seviyeye taşıdıklarını belirtti.

Can, "Bilişim sistemlerine erişim güvenliğini artırmak isteyen kurumlara, Kron Teknolojinin 'Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM)' çözümünü İşNet altyapısında, siber güvenlik ekiplerimizin uzmanlığını katarak aylık hizmet modelinde sunacağız." açıklamasında bulundu.

Kron Teknoloji Üst Yöneticisi (CEO) Mete Sansal da, "İşNet ile gerçekleştirdikleri bu iş birliğinin, Türkiye'nin dijital dönüşüm yolculuğunda güvenlik ve erişilebilirliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koyduğuna vurgu yaparak, "Kron Teknoloji olarak, siber güvenlik alanındaki uzmanlığımızı İşNet' in yenilikçi bulut ve veri merkezi hizmetleriyle birleştirerek, işletmelere sadece güvenli değil, aynı zamanda kesintisiz ve verimli bir dijital çalışma ortamı sunma hedefindeyiz. Bu iş birliğinin her iki taraf için de verimli ve uzun soluklu olacağına inanıyorum ve gelecekteki başarıları dört gözle bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA