Kıraç, 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan Afşin’in önemli projelerle ayağa kaldıracağını söyledi.

Cumhur İttifakı Afşin Belediye Başkan Adayı Koray Kıraç’ın seçildiğinde yapacağı projeler şu şekilde;

Koray Kıraç Proje (1)

AFŞİN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI

6 Şubat depremleri ile yıkılan Afşin Belediye binası için fidanlık arazisinde ayrılan revize alana; yatay mimariye uygun, modern, kendi enerjisini üreten, çevreci belediye binasının bir an önce projelendirip inşa edilmesi sağlanacaktır. Yeni yapılacak binamızın çatışına Çatı GES kurularak çevreci, kendi enerjisini üreten modern bir belediye binasına kavuşacağız. Ayrıca bu bina içerisine yapılacak 400 kişilik modern tiyatro, konser ve nikah salonları ile de Afşinimizin ihtiyaçlarına kısa sürede çözüm sağlayacağız” dedi.

Koray Kıraç Proje (2)

AFŞİN ENGELSİZ KAFE: DOWN SENDROMLU VE OTİZMLİ ÇOCUKLAR MERKEZİ

Down Sendromlu veya Otizmli özel çocuklarımız için Afşin’deki parklarımızdan birinde kafe ve eğitim merkezi kuracağız. Bu özel çocuklarımıza merkez sayesinde rehberlik ve psikososyal destek sağlayarak atölyeler, kurslar, eğitimler verilmesini sağlayacağız. Çocuklarımız toplumla kaynaşarak hayata hazırlanacaklar. Ülkemizde bu alanda aktif çalışan derneklerle ortak organizasyonlar düzenleyeceğiz.

ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK: ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZE BURS

Sosyal Belediyecilik anlayışımız kapsamında Afşinli olan ve dünyanın veya ülkemizin farklı yerlerinde üniversite eğitimi gören başarılı öğrencilerimize burs verilmesini sağlayacağız. Belediyemiz olarak; Afşinli hayırsever iş insanlarımız ile bir araya gelip başarılı öğrencilerimizi tespit ederek bu kardeşlerimize maddi destek sağlanacaktır. Bu projemiz kapsamında şehir dışında okuyan başarılı öğrencilerimizin Afşin’e olan bağlılıklarını güçlendireceğiz. Aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan bu genç beyinleri ülkemize, bölgemize pozitif katkılarını artırmış olacağız.

Koray Kıraç Proje (3)

HÜYÜKLÜ PARKI: YENİ MESİRE ALANI VE PARK PROJESİ

6 Şubat depremlerinden hem sosyal, hem de psikolojik anlamda etkilenen halkımızın bir an önce normalleşmesini hedefliyoruz. Bu kapsamda; güney kırsal mahallelerimizden doğa ile iç içe olan Hüyüklü mahallemize park, mesire alanı, çocuk oyun alanlarından oluşan, vatandaşlarımızın doğa içerisinde dinlenebileceği bir yaşam alanını mahalle sakinlerimizin ve tüm Afşinli vatandaşlarımızın kullanımına kazandıracağız. Mesire alanımızda; piknik üniteleri, kamelyalar ve yürüyüş yolları gibi sosyal donatı alanları oluşturulacaktır.

Koray Kıraç Proje (4)

KADIN İSTİHDAM PROJESİ

Kuracağımız tekstil atölyeleriyle kadın istihdamını destekleyerek, kadınlarımızın toplumumuzdaki sosyo-ekonomik konumunu güçlendireceğiz. Semt konaklarımız ve açılacak olan diğer sosyal alanlarımızda kadınlara özel ekonomik hayatta yer edinebilecekleri eğitim faaliyetleri düzenleyecek, bu eğitim ve kurslarla kadının güçlenmesini destekleyeceğiz.

Koray Kıraç Proje (5)

KAYAPINAR MESİRE ALANI PROJESİ

Doğal güzelliğiyle şehrimizin nefes alabilecek alanlarından olan Alimpınar Mahallesi Kayapınarının çevresini mesire alanı olarak planlıyoruz. Projemizle kayapınarı her yaştan insanın rahatça ziyaret edip, keyifle vakit geçirebileceği bir yere dönüştüreceğiz.

Koray Kıraç Proje (6)

AFŞİN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

6 Şubat depremlerinin ardından Cumhurbaşkanımız tarafından karar verilerek onaylanan ve resmi gazetede yayınlanan Çağılhan Mahallesi sınırlarında yeri ayrılan Organize Sanayi Bölgemizi (OSB) devletimizin öncülüğüne inşa edeceğiz. Göreve başladığımız günden itibaren mimar planları, harita ve jeolojik etütlerine hızlıca başlayarak tüm paydaşlarımız, devletimiz ve cumhurbaşkanımızın desteği ile tüzel kişiliği kuracağız. Afşin-Elbistan arasındaki bölgede yer alacak Organize Sanayi Bölgemiz (OSB) 108 hektarlık alana kurulacaktır. Bu OSB sayesinde, 6. Teşvik bölgesinde yer alan ilçemize büyük ölçekli istihdam sağlayacak fabrika yatırımlarının yapılmasını sağlayacağız. Bu büyük projemizle Afşin’imizde işsizlik sorununu tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.

Koray Kıraç Proje (7)

PAZAR YERİ REVİZYONU: ÇATI GES UYGULAMASI VE TAMAMEN KAPALI HALE GETİRİLMESİ

Pazar esnafımızın ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Pazar yerimizin etrafına açılır kapanır sistemler yerleştirecek, ısıtma sistemleri kuracak, tezgah revizyonunu gerçekleştirerek konforlu alış/veriş alanlarında yıl boyunca pazarcı esnafımızı ve vatandaşlarımızı rahat ettireceğiz. Ayrıca Pazar yeri 600 kw ‘Çatı GES’ projemizle temiz enerji üreterek, hem pazaryerinin enerji ihtiyaçlarını karşılayacak, hem de belediyemizin enerji gelirlerini arttıracağız.

Koray Kıraç Proje (10)

ŞEFFAF VE KATILIMCI BELEDİYECİLİK

Değerli hemşehrilerimiz, göreve geldiğimiz ilk gün vatandaşlarımızın belediyeye kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlayacağız. Vatandaşlarımız ile her zaman iç içe olacağız.

1.ÇAĞRI MERKEZİ VE AK MASA: Vatandaşlarımızın talep ve önerilerini dinlemek için AK Masa birimi, çağrı merkezi ve Whatsapp ihbar hattı kurulacaktır. Buraya gelen istek, talep ve şikayetlerin çözümü adına takibi yapılacaktır.

2.MAHALLE BULUŞMALARI: Kırsal ve merkez mahallerimiz ile belirli periyotlarla mahalle toplantıları ve halk günleri yapılarak, vatandaşlarımızın istek ve talepleri doğrudan alınacaktır.

3.DİJİTAL BELEDİYECİLİK: İmar planları dijitalleştirilerek vatandaşlarımızın ulaşımına sunulacaktır. Vatandaşlarımız belediyeye gelmeden mülkiyetinin imar durumunu online olarak öğrenebilecektir.

4. MECLİS TOPLANTILARI: Meclis toplantılarımız basına açık olarak dijital ortamda canlı yayınlanarak halkımız tarafından takip edilebilecektir.

Koray Kıraç Proje (8)

SEMT KONAĞI: TAZİYE EVLERİ PROJESİ

Şehrimizde Semt Konağı ve Taziye Evleri inşa edeceğiz. Bu merkezler; vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artıracak, mahalle kültürü ve birlikteliğini canlandıracak, kültürel etkinlikler, sosyal hizmetler ve taziye hizmetleri için hemşehrilerimizin kullanımına sunulacaktır.

Koray Kıraç Proje (11)

KADINLAR SPOR SALONU

Şehrimizde, sadece kadınlarımıza hizmet edecek, fitness, pilates gibi faaliyetlerin yer alacağı geniş, ferah ve modern bir spor salonu kuracağız. Kadınlarımıza sporla iç içe, sağlıklı bir yaşam imkanı sunacak salonumuz, aynı zamanda kadınlarımızın sosyalleşmesini de sağlayacaktır.

Koray Kıraç Proje (12)

AFŞİN ATLAS BULVARI: 30 METRE GENİŞLİĞİNDE PRESTİJ CADDESİ

Üniversite-sanayi bölgesinden başlayarak, Atlas’ın kuzey yamacından geçerek Devlet Bahçeli kavşağına (Gerger kavşağı) ulaşan, bu noktadan Gerger’i geçip Alımpınar TOKİ’ye kadar uzanan, imar planımızda bulunan 30 metre genişliğinde duble yolumuzu açıyoruz. Bu yol sayesinde üniversitemizde ve Atlaskent bölgesinden Gerger kavşağı, yeni hastane ve yeni terminal bölgemize ulaşım şehir içine girmeden sağlanacaktır. Ayrıca şehir içi trafiğimiz rahatlayacak ve yeni hastanemize, yeni TOKİ bölgesine ulaşım daha çok hızlanacaktır.

Koray Kıraç Proje (13)

AFŞİN YENİ OTOBÜS TERMİNALİ

Büyükşehir belediyemiz ile işbirliği yaparak Afşin’e yakışır modern bir şehirlerarası otobüs terminalini şehrimize kazandıracağız. Afşin Göksun yolu üzerinde Hüyüklü kavşağında yapılacak şehirlerarası otobüs terminali binamızın çevresine yapacağımız dükkanlar, kafeler, modern bekleme alanları, açık otopark ve çocuk oyun alanlarıyla birlikte vatandaşlarımıza konforlu bir alan sunacağız.

BEYCEĞİZ MAHALLESİ SAĞLIK OCAĞI, TAZİYE EVİ VE YEŞİL ALAN

Beyceğiz mahallemizde 6 Şubat depremlerinde sağlık ocağı yıkılmıştır. Afşin’in büyük mahallelerinden biri olan Beyceğiz mahallemize alt katında sağlık ocağı, üst katında evi bulunan semt konağı binamızı bedelini ödeyerek kamulaştıracağımız bir parselimizde inşa edeceğiz. Ayrıca yine bedelini ödeyerek kamulaştırmasını yapacağımız bir parsele çocuk oyun alanı ve sosyal donatılar içeren modern ve temiz bir park mahallemize kazandıracağız.

TANIR AYRANDEDE REVİZYONU: YENİ TURİZM ROTASI

Tanır mahallemizde bulunan doğal güzelliğiyle bilinen Ayrandede parkımız modern bir yaklaşımla yeniden düzenlenecektir. Aydınlatması, güvenliği, çocuk oyun alanları, sosyal donatılar, kafe ve restaurant işletmesi gibi ihtiyaçları giderecek ve hem tanır mahallemize kazandırılacak, hem de doğal güzellikleri ile yerli, yabancı turistlerin ziyaretçilerimizin ilgi odağı haline getirilecektir. Tanır mahallemize eski günlerinden daha iyi bir noktaya getirmek, bu doğal güzelliği tüm Türkiye’mize tanıtmak için bu bölgeyi doğa turlarıyla canlandıracağız.

Koray Kıraç Proje (14)

AFŞİN CADDE REVİZYONLARI: FİDANLIK, AFŞİNBEY, ESHAB-I KEHF VE KÖŞOĞLU CADDELERİ ÖNCELİKLİ

Göreve geldiğimiz günden itibaren başta; Fidanlık (Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu) Caddesi, depremde yıkımlar olan Afşinbey Caddesi, geniş bir aks olan Köşoğlu Caddesi (Ticaret Odası ve mevut terminal güzergahı), Pınarbaşı Mahallesi Eshab-ı Kehf Caddesi, Üniversite civarı sanayi bölgesi yol ve caddeleri özel projeler hazırlanacaktır. Yapacağımız bu yol düzenlemeleri; tasarruflu aydınlatma, yer yer yeşil bantlar ve bisiklet yolları, modern otobüs durakları, yaya geçitleri, engellilere özel düzenlemeler, kent mobilyaları ve peyzaj düzenlemeleri ile vatandaşlarımızın modern ve konforlu bir kullanım alanları sunacaktır. Bu sayede vatandaşlarımız ve esnaflarımız için alternatif caddeler oluşturacağız.

 • Beta
Beta Özelliği
 • Beta
Beta Özelliği
 • Beta
Beta Özelliği
 • Beta
Beta Özelliği
 • Beta
Beta Özelliği
 • Beta
Beta Özelliği
 • Beta
Beta Özelliği
 • Beta
Beta Özelliği
 • Beta
Beta Özelliği
 • Beta
Beta Özelliği
 • Beta
Beta Özelliği
Muhabir: DENİZ DOĞAN