Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'ı makamında ziyaret etti. Görüşmede, Afşin’e yapılacak yatırımlar ve sanayi bölgelerinin geliştirilmesine yönelik projeler ele alındı.

Görüşmenin en önemli sonuçlarından biri, Afşin Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulacağı müjdesi oldu. Başkan Koray Kıraç, bu önemli gelişmeyi şu sözlerle duyurdu: “Sayın Bakanımızdan Afşin Organize Sanayi Bölgesi’nin müjdesini aldık. İlçemize hayırlı olsun.”

Ziyarette, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Afşin'e yapacağı yatırımlar ve sanayi bölgeleri başta olmak üzere, üretim ve kalkınmayı güçlendirecek çalışmalar üzerinde duruldu. Başkan Kıraç, en kısa sürede çalışmalara başlanacağını belirtti.

Başkan Kıraç, misafirperverlikleri için Bakan Kacır’a teşekkürlerini ileterek, “Misafirperverliklerinden dolayı Sayın Bakanımıza şehrimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Afşin Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması, ilçenin ekonomik kalkınması ve istihdamın artırılması açısından büyük bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu yeni sanayi bölgesi, Afşin’e yapılan yatırımları artırarak, bölgenin üretim kapasitesini ve rekabet gücünü güçlendirecek.

Afşin Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçirilmesiyle birlikte, ilçenin sanayi altyapısı gelişecek, yeni iş fırsatları doğacak ve bölgenin ekonomik kalkınması hız kazanacak.

Muhabir: Deniz Doğan