MHP’de, Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler için Belediye Başkanlığı, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeliği için aday adaylığı başvuru süreci devam ederken Afşin’de MHP’den aday isimler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Afşin Belediye Başkan aday adaylığı için Konak, MHP Genel Merkezine resmi başvurusunu yaptı.

MHP İlçe binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşan Konak, “Yapacaklarımı ve projelerimizi inşallah adaylık bize verilirse o zaman sizlerle sık sık bir araya gelip projelerimizi anlatacağız” dedi.

Partililere kendinden bahseden Konak, “Ben aslen Bakraç Arıstıl doğumluyum. İlkokulu Bakraç’ta bitirdim. Ortaokul ve liseyi Afşin'de bitirip çalışma hayatıma, çalışma hayatım sürecinde de Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesini bitirdim. İlk memuriyetime 1985 yılında Afşin Belediyesi'nde başlayıp efsane başkan Ergün Ertekin'le birlikte devam ettik. Ergün Ertekin beyle belediyenin çeşitli birimlerinde idarecilik yaptım. 1991 yılında belediyeden ayrılıp ilçe Özel İdare Müdürlüğüne geçerek 1999 yılına kadar burada ilçe müdürü olarak görev yapıp 1999 yılında Bakraç Belediyesi başkanlığına aday oldum. Ve seçimi kazanıp beş yıl orada görev yaptım. Bu süreçte belediye başkanlığı görevimden sonra aday olmayarak tekrar ayrılıp Özel İdare Müdürlüğü görevine tekrar döndüm. Özel İdare Müdürlüğüne döndükten sonra bu görevi 2018 yılına kadar başarıyla yürütüp ve birçok başarı ödülüne layık görüldüm. Bu görev sürecinde köylerimizin alt ve üstyapı hizmetlerine imza attım. Ve 2018 yılında emekliye ayrıldım. Şu an emekliyim” dedi.

Görevi başarıyla yöneteceğini söyleyen Konak, “31 Mart 2023 mahalli idare ve genel seçimler için Afşin Lisesi'ndeyken Ülkü Ocakları, ülkücü okul başkanı olarak gönül verdiğim MHP’den belediye başkan adayı olarak MHP Genel Merkezi'ne müracaatımızı yaptım. Eğer AK Parti'yle MHP anlaşıp da Afşin'e bize belediye başkan adaylığı verilirse MHP'de bulunan beş aday adayının içerisinden bize layık görülüp tevdi edilirse, bu göreve talibim ve başarıyla hep birlikte yönetmeyi arzu ediyorum. Bu yolda mücadele eden tüm dava arkadaşlarıma ve cumhur ittifakının tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Bizler bu süreçte beklemek. Biz gereğini yaptık. Bundan sonra parti genel merkezleri arasındaki yapılacak anlaşmayı saygıyla bekliyor, alınacak karara saygı duyuyorum. Hepinize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Aday tanıtım toplantısına MHP Afşin İlçe Başkanı Süleyman Aycan, MHP Afşin Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kızılay ve partililer katıldı.

ömer konak (9)ömer konak (8)ömer konak (6)ömer konak (4)ömer konak (5)

Kaynak: DENİZ DOĞAN