Koçtaş, Future of CIO & Awards'ta iki ödüle layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu yıl 15'incisi Çırağan Sarayı'nda düzenlenen organizasyonda ödüller sahiplerini buldu.

Koçtaş Bilgi Teknolojileri ve AR-GE Genel Müdür Yardımcısı Uğur Serkan Taşkın, "Pazaryeri Satış Ortağım Platformu Projesi" ile "Stratejik Dönüşüm Lideri"; Koçtaş Entegrasyon ve Uygulama Geliştirme Müdürü Özgür Macit ise "Akıllı Mağaza Asistanı Projesi" ile "Geleceğin Liderleri" kategorilerinde ödül aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Taşkın, Koçtaş olarak rotalarını yıllar önce dijital dönüşüm ve çoklu kanal deneyimine çevirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu vizyonumuzun bir yansıması olarak geçen yıl koctas.com.tr ile ev geliştirme sektöründe Türkiye'nin ilk ve tek pazaryeri olduğumuzu lanse ettik. koctas.com.tr'de hem ürün hem tedarikçi sayımız hızla artarken, 'Pazaryeri' projemizi geliştirecek, destekleyecek yenilikler ve uygulamaları da hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Ödüle layık görüldüğümüz Koçtaş Pazaryeri Satış Ortağım Platformu ile iş ortaklarımızın işlerini büyütmeleri ve sürdürülebilir başarı elde etmeleri için teknoloji ve yenilikleri en iyi şekilde kullanarak tüm iş süreçlerini tek bir entegre platform üzerinden kolaylıkla yönetebilmelerini ve iş süreçlerini iyileştirerek ortak başarıyı arttırmayı hedefliyoruz. Ev geliştirme perakendeciliği sektörünün ilk teknoloji AR-GE merkezi olarak, geliştirdiğimiz ürün ve platformlarla Koçtaş'a ve sektörümüze katkı sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu değerli ödülde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

- Zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor

Pazaryeri Satış Ortağım Platformu, Koçtaş iş ortaklarının işlerini büyütmelerini ve teknolojik yenilikleri kullanarak zaman ve maliyetlerden tasarruf etmelerini sağlıyor.

Tüm iş sürecinin tek bir platformdan yürütüldüğü söz konusu platform ile iş ortakları, çok daha hızlı gelişim gösteriyor.

Proje sayesinde satıcılar, bir yandan tüm iade süreçlerini uçtan uca yönetirken, diğer yandan da faturalarını, ödeme geçmişini, komisyon kayıtlarını ve lojistik süreçlerini takip edebiliyor.

Akıllı Mağaza Asistanı Projesi ise mağazaların daha hızlı ve çevik hareket etmesini sağlıyor. Proje ile mağaza yönetimini sürekli meşgul eden ve zaman alıcı operasyonlar otonomlaştırılırken, yöneticiler ve çalışanların katma değeri yüksek stratejik konulara odaklanmasına imkan tanınıyor.

Mağazalarda oluşacak bir sorun ya da müşteri memnuniyetsizliği durumunda yapay zeka ve karar destek algoritmaları devreye girerek, yapılması gereken işlemi mağaza içindeki en uygun kişiye iletiyor.

Kaynak: AA