Afşin Müftülüğü karşısında faaliyet gösteren Türkkızılayı Afşin Şubesi, Otogar bitişiğinde bulunan yeni ofisi düzenlenen törenle açıldı.
 
Açılış törenine Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Afşin Emniyet Müdürü Veysel Ateş, daire  amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, belde belediye başkanları, işadamları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Programda konuşma yapan Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, “Herhalde ülkemizin en eski derneklerinden birisini oluşturmakta. Tarihi Osmanlı zamanına kadar dayanmakta ve Türkiye’nin her yerinde her ilinde ve ilçesinde örgütlenmesi mevcut. Fakat bu örgütlenmeler bazen de çok sağlıklı yürütülemiyor ama bu kişilere bağlı bir çalışma.  Yerel yönetimlerimizin, kamu kuruluşlarının ve çok değerli esnaflarımızın destekleri ve ilgileri ile Kızılay’ın ilçemizde örgütlenmesi bizim menfaatimize ve ilçe halkının yararına olacağını düşünüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve yeni yönetimin hayırlı hizmetler yürütmesini temenni ediyorum.” dedi.
 
Kızılay’ın yeni yönetimine başarılar dileyen Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, “Fazlı
Yardım kuruluşları destanlar yazıyor desek gerçektende doğru bir söz olur. Dünyanın her neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım kuruluşlarımız yardımlarını götürmekte. Bu yardım kuruşlarımızın liderliğini de Kızılay yapıyor. Geçmiş yıllarda bir takım şaibeler söz konusu olsa da son 10 yıldan bugüne hakikaten fevkalade bir kurum haline geldi Kızılay. Hatta ülkemizin dışarıya açılan çok parlak bir yüzü oldu ve biz bununla guru duyuyoruz. İnşallah yurt içinde veya dışında yaşanan afetlere karşı bir şeyler yapılması gerekiyor her zaman ve buna bir öncü lazımdı onu da burada ki Kızılay Şubesi gerçekleştirir. Bize düşen her göreve hazır olduğumuzu bilmelerini isterim. Ben Kızılay yönetimine başarılar diliyorum.” açıklamasında bulundu.
 
Kızılay hakkında bilgi veren Türkkızılayı Afşin Şube Başkanı Sadettin Binboğa, “Kimsesizlerin kimsesi olan Türk Kızılay Derneği deprem, sel, yangın ve benzeri doğal afetlerde afetzedelerin yardımına koşan ilk kuruluşlarımızdandır. Ayrıca ülkemizde yardıma muhtaç olan kişilerin her zaman yanındadır. Bizler Afşin şubesiyle birlikte kimsesizlerin kimsesi olmaya talibiz. Bu görevi layıklı ile yerine getirmeye çalışacağız.  Derneğimizin hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla bu görevi yerine getirmektedir. Afşinli hayırsever vatandaşlarımızın da bizlerden yardımlarını esirgemeyeceğini biliyoruz. Türk Kızılay Derneği büromuzun ilk döşeme aşamasında bizlerden yardımlarını esirgemeyen vatandaşlarımıza tekrar minnetimizi bildirirken onlarında derneğimizi hatırlamaları için o kişilere bir teşekkür plaketi hazırladık ve takdim ettik.” dedi. 
 
 
Konuşmalar ardında Türkkızılayı Afşin Şubesi’ne katkıda bulunanlara teşekkür belgesi takdim edildi.