Mesleki Eğitim Kurumları ve İl İstihdam Kurulu toplantısı Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığı’nda düzenlendi. Toplantıda Afşin Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne yeni bir bölüm açılması değerlendirildi.
İl İstihdam Kurulu ve Mesleki Eğitim Kurulları toplantısı 09 Temmuz 2012 Pazartesi günü saat 16.00’da Vali Şükrü Kocatepe Başkanlığında, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Ahmet Esin ve diğer yetkililerin katılımıyla Valilik Toplantı salonunda yapıldı.
Toplantıda Çalışma ve İş Kurumu Kahramanmaraş İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından İl Müdürlüğünün faaliyetleri, İş ve Meslek Danışmanlığı Faaliyetleri, 2012 yılında açılan işgücü yetiştirme kursları ve 2012 yılı toplum yararına çalışma programları hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.  
Toplantıda görüşülen İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulları Gündem Maddeleri:

Çağlıyancerit İlçesi Helete Çok Programlı Lisesi bünyesinde; Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanının açılması ve bu alanda Erken Çocukluk Eğitimi Dalının açılması.

Afşin İlçesi Kız Teknik ve Meslek Lisesi bünyesinde Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının açılması ve bu alanda Mutfak Dalının açılması.

 Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 2012 yılı ikinci yarısı için 3.000.000 TL. ödenek ödenmesi kararlaştırıldı.