Afşin Sanayici ve İşadamları Derneği ile Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği, Afşin, Elbistan ve Göksun Meslek Yüksek Okulunda eğitim gören öğrencilere mezuniyet töreni düzenledi. Mezuniyet töreninde TRT sanatçısı Reşit Muhtar konser verdi.
 
 
AEL Elbistan Sinema Salonunda düzenlenen mezuniyet törenine Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Afşin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İlyas Sarı ve yönetim kurulu üyeleri, Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Emin Polat ve yönetim kurulu üyeleriyle ile Afşin, Elbistan ve Göksun Meslek Yüksek Okulunda mezun olan öğrenciler katıldı.
 
Programın açılış konuşmasını yapan ELSİAD 2. Başkanı Abdullah Koyun, “Yüksek okullarımızın çok değerli öğrenciler; bu güzel programa hepiniz hoş geldiniz. Bu programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Böyle güzel bir akşamdan güzel insanları buradan uğurlamak bizlere şeref veriyor. Gittiğiniz yerlerde Elbistan’ın,Göksun’un güzelliklerini anlatın” şeklinde konuştu.
 
Afşin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İlyas Sarı ise, öncelikle bu güzel geceyi düzenleyen arkadaşlarımı teşekkür ediyorum. Değerli öğrenci arkadaşlarım önünüzde uzun seneler var. Burada eminim ki güzel anılılarınız oldu. Sizlerden isteğim bu güzel anılarınızı arkadaşlarınızı anlatmanız anlatırken de Afşin,Elbistan’a katkılarda bulunacaksınız. Yolunuz açık olsun” dedi.
 
Konuşmalar ardından mezuniyet töreninde TRT sanatçısı Reşit Muhtar’ın katılımıyla Kırık Mızrap konseri düzenledi. Programa Afşin ve Elbistanlar  yoğun ilgi gösterirken, salon tıklım tıklım doldu. Muhtar konserde, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin şiirlerini bestelediği Kırık Mızrap albümünde yer alan bestelerini öğrenciler için seslendirdi. Söylediği birbirinden güzel türkülerle geceye ayrı bir renk katan Muhtar, izleyicileri kimi zaman duygulandırdı kimi zaman da neşelendirdi.  
 
Program öğrencilere verilen plaketle son buldu.