Adana'da narkotik uygulamasında 4 kişi gözaltına alındı Adana'da narkotik uygulamasında 4 kişi gözaltına alındı

Araç fiyatlarındaki artış nedeniyle araba almayı erteleme, havaalanlarından gidilecek rotaya konforlu bir şekilde varma isteği ve daha birçok neden, tüketicileri araç kiralama hizmetine yöneltiyor. Enuygun.com Araç Kiralama İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam, araç kiralamayı düşünen kişiler için başkası yerine araç kiralanıp kiralanmayacağını cevapladı. Sağlam, “Başkası adına online olarak araç kiralamak mümkün. Bunun için yalnızca aracı kiralayacağınız kişinin adını, soyadını, e-posta adresini, cep telefonu numarasını ve doğum tarihini bilmeniz yeterli. Gerekli bilgileri doldurarak ve ödemeyi kendi kartınızdan yaparak dilediğiniz kişi için araç kiralayabilirsiniz. Bu durumda dikkat edilmesi gereken tek nokta araç tesliminde provizyon ödemesinin yapılacağı kart, kiralama işlemini yaptığınız kişi adına olmalı ve aracı o teslim almalı.  Özetle dilediğiniz kişi için online araç kiralama işlemini yapabilirsiniz fakat araç, kiralama işlemini adına yaptığınız kişiye teslim edilmeli ve bu kişi provizyon ödemesini kendi kartından yapmalı” dedi.

Zafer Sağlam: “Kiralık aracı sürücü ve ek sürücüler dışında biri kullanmamalı”

Araç kiralamayı düşünenler için ‘’Kiralık araç kimler tarafından kullanılabilir?’’ sorusunu da cevaplayan Sağlam şu bilgileri verdi: “Kiralık aracı yalnızca sözleşmede yer alan asıl sürücü ve ek sürücüler kullanabilir. Aracı sözleşme dışındaki bir kişinin kullandığı durumlarda kurallara göre aracın üzerindeki tüm güvenceler iptal oluyor. Bu durumda aracı farklı bir sürücü kullandığında yaşanabilecek kaza durumlarında oluşabilecek tüm masrafların sözleşmeyi yapan kişi tarafında ödenmesi gerekiyor” dedi.

Aracı birden çok kişinin kullanması için aracı kullanacak kişilerin sözleşmede ek sürücüler arasına eklenmesi gerektiğini söyleyen Sağlam, “Sözleşmenize istediğiniz sürücüleri eklettikten sonra her ek sürücü için cüzi bir ödeme yapmanız gerekiyor. Sonuç olarak sözleşmenize aracı kullanacak herkesi ek sürücü olarak ekletirseniz olası olumsuz durumlarda aracın tüm güvencelerinden yararlanabilirsiniz” dedi.

Wingie Enuygun Group Hakkında

Wingie Enuygun Group, teknolojik gelişmelerin öncüsü olan, dijital düşünen ve kullanıcılarına en kusursuz deneyimi sunmak için çalışan seyahat odaklı bir teknoloji şirketidir. Wingie Enuygun Group, her ay en uygun seçeneklerle buluşturduğu 20 milyonun üzerinde ziyaretçisi ile Türkiye’de seyahat sektörünün online dönüşümüne yön veriyor. Hizmet verdiği alanlar arasında uçak bileti, otel, otobüs bileti, araç kiralama, kredi ve sigorta yer alıyor. 10 milyonun üzerinde uygulama indirme ile seyahat sektöründe öncü olma özelliğini taşıyan Enuygun; 2028’e kadar dünyanın en büyük 5 online seyahat pazaryeri arasına girme vizyonuna paralel olarak, global markası Wingie ile 5 dilde hizmet sunuyor.