Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Kahramanmaraş gazeteciler cemiyeti başkanı Sermet Çuhadar ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Toptaş’a yeni görevinde başarılar dileyerek hayırlı olsun dediler.

“BEKLENTİLERİN FARKINDAYIZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve şehrin biran önce ayağa kalkması için bütün çabayı gösterdiklerini ve hep birlikte hareket ederek bunu başaracaklarını dile getiren Başkan Toptaş; Basın mensubu arkadaşlarımıza hepsinden bu nazik ziyaretleri için çok teşekkür ediyoruz. Tabii bizler de özellikle seçim sonrasında göreve başladıktan sonra hem sahalardayız, vatandaşlarımızla birlikte olmaya çalışıyoruz. Hem rutin hizmetlerimizi bir taraftan özellikle şehrimizi bekleyen çok önemli sorunlar ve bu sorunların çözülmesi noktasında beklentiler var. Evet yine vatandaşlarımızın hem merkez mahallelerimizde hem de kırsal mahallelerimizdeki ihtiyaç ve talepleri ve bu doğrultuda hizmetlerimizi şu anda şekillendiriyoruz. Bir taraftan da tabii ki vatandaşlarımızı burada belediyemizle kabul ediyoruz. Bugün de gazeteciler cemiyetimizi burada ağırladık. İnşallah bu dönem içerisinde tabii deprem sonrasındaki süreçte tabii ki çok yoğun bir tempo bizleri bekliyor” dedi.

“SİZLERİN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Çok yoğun bir çalışma dönemi bizleri bekliyor diyen Başkan Toptaş, “Burada da yaptığımız işlerin vatandaşlarımız tarafından tabii ki duyulması açısından sizlerin özellikle bizlerle birlikte olması bu aşamada çok önemli. İnşallah bu dönem içerisinde tüm basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte ehem vatandaşlarımızın bir Etkinleştirilmesi noktasında yaptığımız hizmetlerden hem de özellikle bu dönem içerisinde neler yapabiliriz? Bunların fikir alışverişi noktasında basın mensubu arkadaşlarımızla inşallah önümüzdeki dönemde hep beraber olacağız. Ben bugün bir kez daha çok değerli başkanımıza ve çok değerli basın mensubu arkadaşlarımıza hepsine bu nazik için çok teşekkür ediyorum” dedi. 

“GERÇEKTEN ZOR BİR GÖREVE TALİP OLDUNUZ”

Biz teşekkür ederiz birkaç güne de sizden, her şeyden önce bizi kabul ettiği için teşekkür ederiz. Yeni görevinde başarılar diliyoruz. Gerçekten çok zor bir göreve talip olursunuz. Allah kolaylıklar versin.  Kahramanmaraş'ın en büyük ilçesi. Tabii bu depremden olması çok önemli sorunlar var ve burada tabii bizi mutlu eden, bizim teknik ekip olmanız, teknik insan olmanız, tabii sorunları daha iyi biliyorsunuz. Bu kısa dönemde de bunu da görüyoruz” dedi.

“KAÇAK YAPILAR, ÇARPIK KENTLEŞME VE ÇİRKİN GÖRÜNTÜ VAR!”

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sermet Çuhadar konuşmalarının devamında ise çarpık kentleşme ve kaçak yapılara değindi.

Sayın Başkan'ın hassasiyeti üzerinde durduğu bir konuyu daha sonraki zamanlarda hep beraber işleyeceğiz diyen Başkan Çuhadar; “Özellikle kaçak konusunda. Tabii bu konuda bu duyarlılığından dolayı ben Kahramanmaraşlılar adına teşekkür ediyorum. Bu geçmiş dönemlerde en güzel yerler kaçak yapılaşma ve çarpık yapılaşma nedeniyle kötü bir görünüm ve sağlıksız gelişmeler oldu. Bu konuda tabii gelecekte yeni yapılan yerlerin imar planlarının hazırlanarak sağlıklı bir şekilde gelişmesi hepimiz için çok faydalı olacağı inancındayım. Başkanımıza bu konuda duyarlılığından dolayı kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti yönetimi ve üyeler ise Başkan Hanifi Toptaş’a görevinde başarılar dileyip, hayırlı olsun diyerek toplu hatıra fotoğraf çektirerek ayrıldılar.

Kaynak: HABER MERKEZİ