Turhal Kaymakamı Turan Soğukoluk özgeçmişi:

1985 yılında Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde doğan Kaymakam Turan SOĞUKOLUK, 2008 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre Maliye Bakanlığında Gelir Uzmanı Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında Yozgat Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

 Denizli Beyağaç ve Antalya Akseki ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Ankara Goethe Enstitüsünde Almanca eğitimin ardından bir yıl süren yurt dışı stajını Almanya’nın Hamburg kentinde tamamladı.

 Yurt dışı stajının ardından Aksaray Güzelyurt İlçesinde Kaymakam vekilliği görevi yaptı. Sayın Turan SOĞUKOLUK daha sonra sırasıyla Eskişehir ili Sarıcakaya Kaymakamlığı, Sinop ili Durağan Kaymakamlığı, Çorum ili Boğazkale Kaymakamlığı, Diyarbakır İli Hani Kaymakamlığı ve Hani Belediye Başkan Vekilliği, Denizli ili Çivril Kaymakamlığı ve Kırşehir Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Sayın SOĞUKOLUK, 22.09.2023 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından Turhal Kaymakamı olarak görevlendirildi.

Turhal Kaymakamı Turan SOĞUKOLUK, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ