1989 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Zonguldak’ta tamamladı. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ana dal olarak Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yan dal olarak Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu.

Vergi Denetim Kurulu Başkanlığında Vergi Müfettişi olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 108. Dönem Mülki İdare Amiri-Zonguldak Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti.

İl stajını Zonguldak Valiliğinde, Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını Sinop ve Kırıkkale illerinde, Kaymakam refikliği stajını sırasıyla Aydın/İncirliova ve Tokat/Turhal ilçelerinde tamamladı. Kastamonu ili Abana ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. Bakanlık Merkez Stajının (Dil Kursu) ardından İçişleri Bakanlığınca İngiltere’nin Londra şehrinde INTO City, University of London’da 6 ay süreyle İngilizce dil eğitimi aldı. Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle Kahramanmaraş Merkezde yer alan konteyner kentte üç ay koordinatör kaymakam olarak görev yaptı.

108.Dönem Kaymakamlık kursunu başarı derecesi ile tamamlayan kaymakamımız 18/09/2023  tarihli Bakanlık oluru ile atanmış olup, 20/09/2023 tarihinde İlçemizde göreve başlamıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ