Atabey Kaymakamı Selami Işık özgeçmişi:

1975 yılında Kayseri’de doğdu.

İlk ve Orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Kayseri Lisesi’nden 1994 yılında mezun olarak Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı.

1999 Yılında Mülkiye ( Ankara S.B.F.)‘den mezun oldu. Aynı yıl açılan Kaymakamlık sınavını kazanıp 2000 yılında Trabzon Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Bu süreçte Kaymakam Refikliğini: Trabzon – Of ‘ da; Kaymakam Vekaletini: Kütahya –Aslanapa, Yozgat – Yenifakılı ilçelerinde tamamladı.

İngiltere Leicester Üniversitesi'nde 6 aylık lisans ve kamu yönetimi eğitimi aldı.

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği'ndeki Milli Güvenlik Akademisini 49.Dönem mezunu olarak başarıyla bitirdi.

 2011 yılında TODAİE sınavını kazanarak bakanlık izniyle kamu yönetiminde gündüzlü yüksek lisansa başladı. 2012 yılında başarı ile tamamladı.

Kaymakamlık Görevini Yaptığı Yerler:

Konya Derebucak, Erzurum Şenkaya, Bingöl Yayladere Kaymakamlığı, Adıyaman Vali Yardımcılığı, Uşak Ulubey, Yalova Termal, Manisa Sarıgöl, Aydın Kuyucak Kaymakamlığı, Şanlıurfa Vali Yardımcılığı, Yozgat Sarıkaya, Konya Kadınhanı Kaymakamlığı’nda görev yapmıştır.

23.08.2023 tarihli ve 2023/388 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile Isparta Valiliğine Vali Yardımcısı olarak atanmış olup, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 08.09.2023 tarihli Onayı ile Atabey Kaymakamlığına görevlendirilmiştir.

İyi derece de İngilizce bilen Kaymakam Selami IŞIK evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ