İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili özgeçmişi :

Siirt İlinin Kurtalan İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kurtalan'da tamamladı. 
Lisans ve Önlisans Eğitimlerini; Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi-Matematik Öğretmenliği, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi-İşletme ve Anadolu Üniversitesi AÖF-Adalet Bölümlerinde tamamladı. Tezli Yüksek Lisans Eğitimini Hacıbayram Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü-Maliye Bölümünde tamamladı. 
Sırasıyla, Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Matematik öğretmenliği, Ankara Sınav Dershanesinde Matematik öğretmenliği, Vergi Denetim Kurulunda Müfettiş Yardımcılığı, Hazine ve Maliye Bakanlığında Uzman Yardımcılığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığında Uzmanlık görevlerinde bulundu. 
Ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanlığında çalışırken Türkiye'deki Bütçe Sisteminin geliştirilmesi amacıyla 2017 yılında Paris'te bulunan OECD'deki bir toplantıya Ülkemizi temsilen katıldı. 


        Daha sonra, 2019 yılında Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Mesleğine intisap ettikten sonra sırasıyla Manisa/Köprübaşı İlçesinde ve Adana/Tufanbeyli İlçelerinde yaklaşık 20 ay Kaymakam Vekilliği görevini yaptı.  2021 yılında Gaziantep/Araban Kaymakamı olarak görev yaptı.
        Kaymakamımız, evli olup iki çocuk babasıdır. 
        2022 tarih ve 31921 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İlçemize atanarak görevine başlamıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ