Lalapaşa Kaymakamı Okan Ayaz özgeçmişi :

Okan AYAZ 1988 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde tamamlamıştır. 2006 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünü kazanmış ve 2010 yılında bölümünden mezun olmuştur. 2010-2011 döneminde askerlik hizmetini yedek subay olarak Artvin ilinde tamamlamıştır.
        2013 yılında Sosyal Güvenlik Kurumunda Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı unvanıyla memuriyete başlayan Kaymakamımız 2020 yılına kadar kurumun çeşitli birimlerinde görev yapmıştır.


           2019 yılında açılan 108. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 2020 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Karabük ilinde Valilik stajı, Denizli ve Karaman illerinde Mülkiye Teftiş stajı ile Ankara’nın Ayaş ve Akyurt ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajlarını tamamlamıştır. Bakanlık Makamının oluruyla sırasıyla Bolu-Dörtdivan, Bilecik-İnhisar ve Ordu-İkizce’de Kaymakam Vekili unvanıyla görev yapmıştır. İçişleri Bakanlığının Yurtdışı Stajı Programı kapsamında İngiltere'nin Nottingham şehrinde 6 ay süreyle eğitim görmüştür. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Malatya’nın Akçadağ ilçesinde Koordinatör Kaymakam olarak görev yapmıştır.
           108. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı derecesiyle tamamlayan Kaymakamımız 27.01.2024 tarihli ve 32442 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan kararla ilçemiz kaymakamlığına atanmıştır.
           Kaymakamımız İngilizce bilmekte olup evli ve 1 kız çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ