Kovancılar Kaymakamı Mustafa Dilekli özgeçmişi :

1991 yılında Kütahya'nın Simav ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretimini Kütahya ve İzmir' de tamamladı. 2010 yılında Aydın Sosyal Bilimler Lisesi’nden, 2015 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında Uzman Yardımcısı olarak çalıştı.

17 Aralık 2016 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 2017 yılında 105. Dönem Manisa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İzmir-Urla ve Rize- Pazar ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamladı. 8 ay süre ile Burdur Çeltikçi ilçesi Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını Ankara’da tamamladıktan sonra Sorbonne Üniversitesi'nde dil eğitimi aldı ve Fransa’da bulunduğu süre boyunca Kamu Yönetimi alanında incelemelerde bulundu.

28.10.2019 tarihinde Malatya’nın Arapgir ilçesinde iki yıl görev yaptıktan sonra 03.09.2021 tarihinde bir yıl süre ile Bingöl Yayladere Kaymakamı olarak görev yaptı. 12.08.2022 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kovancılar İlçesi Kaymakamı olarak atanmıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yönetim Bilimleri Anabilim Dalında ve Nişantaşı Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans öğrenimine devam eden Kaymakam Mustafa DİLEKLİ evli olup, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ