Çankaya Kaymakamı Murat Duru özgeçmişi:

1971 yılında Niğde İli Ulukışla İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Niğde’de, lise öğrenimini ise Adana Motor Teknik Lisesinde tamamladı. 1996 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi'nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kentleşme Alanında Yüksek Lisans (master) yaptı. Son olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümünden 27.05.2019 yılında mezun oldu.

5 Ocak 1999 tarihinde Adana Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine adım attı. Kaymakam adaylığı stajının 9 ayını İngiltere’de tamamladı. Yine Kaymakam adaylığı süresinde sırasıyla; Nevşehir-Derinkuyu, Isparta-Aksu, Sinop-Saraydüzü, Çankırı-Kurşunlu ilçelerinde vekaleten Kaymakamlık görevini yürüttü.

2002 yılında kura ile Trabzon-Düzköy İlçesi Kaymakamlığına asaleten atandı. Daha sonra sırasıyla; Tunceli-Pertek, Malatya-Arapgir, Nevşehir-Derinkuyu, Sakarya-Karasu, Kırklareli-Vize,  Ankara-Kahramankazan, Kayseri-Develi, Tekirdağ-Çerkezköy Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 18.05.2022 tarihli onayları ile İlçemiz Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir.

 3 erkek evlat sahibi olan Murat DURU İngilizce bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ