Datça Kaymakamı Murat Atıcı özgeçmişi:

1985 yılında Elazığ'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ'da 2003 yılında tamamladı. 2003-2005 yıllarında Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği okudu. 2005 yılında bu bölümü bırakarak; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünü kazanıp, 2009 yılında bu bölümden mezun oldu. 2012 yılında SGK İstanbul İl Müdürlüğünde Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı.
İçişleri Bakanlığının 2012 yılında yaptığı Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Elazığ Valiliğinde Valilik Stajını, Kırklareli İli Babaeski ve Pehlivanköy İlçeleri ile Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğünde Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını, Malatya İli Yeşilyurt İlçesinde ve Ankara İli Haymana İlçelerinde refiklik stajını tamamladı. Elazığ İli Palu, Karakoçan ve Sivrice İlçeleri, Malatya İli Yeşilyurt İlçesi ile Aydın İli Karacasu İlçesinde vekâlet görevlerinde bulundu.


Almanya'nın Hamburg Eyaletinde, Goethe Enstitüsü'nde 8 ay dil eğitimi olmak üzere 1 yıl boyunca Almanya kamu kurum ve kuruluşları ile ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Hamburg Başkonsolosluğu'nda incelemeler yaptı.
İçişleri Bakanlığı 102. Dönem Kaymakamlık Kursunu "Üstün Başarılı" olarak tamamlayan Kaymakamımız, 2 Ocak 2016 yılında çıkan Kaymakam Kararnamesi ile Balıkesir'in Kepsut İlçesine atandı. Daha sonra Erzincan Kemaliye ilçesine atanan kaymakamımız, 24 Ocak 2020 Elazığ depreminin akabinde Elazığ Vali Yardımcısı olarak vekaleten görevlendirilmiştir. 22 Ağustos 2020 Giresun Dereli sel afetinin ardından Dereli Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir. 22 Temmuz 2021 Doğu Karadeniz sel afetinde Arhavi de koordinatör olarak görev yapmıştır.
2021 yılın Türk İdareciler Derneği tarafından “Şehit Kaymakam Muhammet SAFİTÜRK Üstün Hizmet Ödülü” alarak yılın idarecisi seçilmiştir.
Giresun Dereli İlçesi Kaymakamı iken 11 Ağustos 2021 Sel Afeti sonrası çıkan kararname ile Kastamonu İli Bozkurt İlçesine ataması yapılmıştır. Cumhurbaşkanlığı tarafından 24.08.2023 tarihli ve 32289 sayılı atama kararnamesiyle Datça İlçemize ataması yapılmıştır.
İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı Bedriye Hanımla evli ve 2 çocuk babası olan Murat ATICI, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ