Enez Kaymakamı Muhammed Emin Tutal özgeçmişi :

1993 yılında Ankara’da doğmuştur. İlköğrenimini Ankara’da, ortaöğrenimini ise İstanbul Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinde bitirmiştir. 2013 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2018 yılında mezun olarak lisans eğitimini tamamlamıştır. 

 2019 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavında başarılı olmuş, 108. Dönem Yozgat Kaymakam Adayı olarak 2020 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. 

Yozgat’ta İl Merkez Stajı’nın ardından Balıkesir/Burhaniye ve Adıyaman/Gölbaşı ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajı’nı, Burdur ve Kırıkkale’de ise Mülkiye Teftiş Stajı’nı tamamlamıştır. 

Kaymakam Vekilliği Stajı’nı Burdur’un Karamanlı, Gölhisar ve Yeşilova ilçelerinde tamamladıktan sonra yabancı dil eğitimi için Bakanlık Merkez Stajı’nın akabinde Fransa’nın Paris şehrinde bulunan Sorbonne Université-CCFS’te 6 ay süre ile Fransızca dil eğitimi almıştır. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Malatya’nın Akçadağ ilçesinde Koordinatör Kaymakam olarak görev yapmıştır.

        Bakanlığımızın 18.09.2023 tarihli onayı ile ilçemize atanan Kaymakamımız 21.09.2023 tarihinde  görevine başlamıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ