1996 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2018 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu. Ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimine devam etti.

        2023 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavında başarı göstererek 111. Dönem Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Burdur Valiliği İl stajına müteakip asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sebebiyle yaklaşık 10 ay süreyle Hatay ili İskenderun ilçesinde Koordinatör Kaymakam olarak görev yaptı. Teftiş Stajını ise Sakarya ili Akyazı ve Karapürçek ilçeleri ile Sakarya İli merkezinde tamamladı.

        İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 03.05.2024 tarih ve 38083 sayılı onayı ile ilçemiz kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Sayın MiyaseDemirkoparan 06.05.2024 tarihi itibariyle ilçemizde görevine başladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ