Gönen Kaymakamı Mehmet Yıldız özgeçmişi:

1963 yılında Antalya’nın Elmalı İlçesi Armutlu Köyü’nde doğdu.

İlkokulu 1975 yılında Armutlu Köyü’nde,

Ortaokulu 1978 yılında Antalya Aksu Öğretmen Lisesi’nde,

Liseyi 1982 yılında Elmalı İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1986 yılında mezun oldu.

Kaymakam Adaylığı yazılı sınavını birinci olarak, sözlü sınavını ikinci olarak kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girdi.

Mülki İdare Amirliği mesleğine 1987 yılında Isparta Kaymakam Adayı olarak başladı. 1988 yılında 1 yıl süre ile İngiltere’de dil eğitimi aldı.

1990 yılında Kaymakamlık kursunu bitirerek Sivas İli Yıldızeli İlçesi Kaymakamı olarak atandı.

Bundan sonra sırasıyla Kars Akyaka, Aydın Karacasu, Manisa Kula İlçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu. Ardından İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, takiben Aydın Didim ve Burdur Bucak Kaymakamlıkları, Isparta Vali Yardımcılığı, Kırıkkale Vali Yardımcılığı ve Burdur Vali Yardımcılığı görevlerini yaptı.

2023 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Burdur Vali Yardımcılığı’ndan Isparta Gönen Kaymakamlığı’na atandı ve 5 Eylül 2023 tarihinde görevine başladı.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmış olup, halen yine Isparta SDÜ Kamu Yönetimi Bölümünde Doktora yapmaktadır. İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ